%0,98 Faiz ile Konut Kredisi Veren Bankalar

0

Konut kredisi konusunda son zamanlarda hemen hemen her bankanın çeşitli kampanayalar oluşturduğunu görmekteyiz. Artık insanlar, hayalindeki evlere sahip olabilmenin tek yolu banka kredileri olduğunu görmüştür. Bunun bilincinde olan bankalar, bazı durumlarda kredi faiz oranlarını tavan noktaya çıkarırken bazı durumlarda ise neredeyse faizsiz kredi vermeye yanaşmaktadır. Bu yazımız içerisinde son zamanlarda oldukça revaçlı hale gelen %0,98 Faizli konut kredisi veren bankalar hakkında bilgiler vermek istiyoruz. İlk olarak Ziraat Bankası tarafından başlatılan bu kredi kampanyası birçok banka tarafından da benimsenmeye başlanmış durumda.

Ziraat Bankası %0,98 Faizli Konut Kredisi

Ziraat Bankası, geçtiğimiz günlerde %1,78 olan kredi faiz oranında bir güncelleme yaparak %0,98’e indirdiğini dile getirdi. 120 aya kadar vadeli bir şekilde verilen kredi, ilk etapta maksimum 500,000 TL’ye kadar olan konutlar için geçerli olacak. Ziraat Bankası, bu krediyi maalesef ki genele açmamış durumda. Kendisi ile anlaşmalı olan inşaat firmaları tarafından gönderilen müşteri adaylarına verilecek olan bu kredi, 34 farklı proje içerisinde geçerli olmaktadır. Kredinin geçerli olduğu şubeleri öğrenmek adına Ziraat Bankası ile iletişime geçebilirsiniz.

Vakıfbank%0,98 Faizli Konut Kredisi

Vakıfbank’da Ziraat bankasının arkasından konut kredisini için uygulanan kredi faiz oranını %0,98 oranına indirdi. Ziraat bankası gibi 120 aya kadar vadelendirilmiş konut kredisi veren banka, 500,000 TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için konut kredisi vermeyi tercih ediyor. SarıPanjur Konut Kredisi olarak adlandırılan bu kampanya, inşaat konusunda profesyonelleşmiş firmaların katkısı ile tüketicilere sunulmaya başlanmış durumda. Konut sektöründe başlayan bu kampanyanın ilk aşamadan oluştuğunu belirten Vakıfbank Genel Müdürü, 2019 yılı içerisinde oldukça farklı çalışmalar ile tüketicilere birçok farklı konut kredisi kampanyası sunulacağını da dile getirmiştir.

Halkbank%0,98 Faizli Konut Kredisi

%0,98 Faizli konut kredisi veren bankalar arasında yer alan Halbank, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile kredi faiz oranlarında indirime gittti. %0,98 oranına getirilen konut kredisi, tüm Halkbank müşterilerinin kullanımına açılmış durumda. Halkbank ile anlaşmalı olan inşaat projelerinin önderliğinde başlatılan bu indirim aslında ortaya büyük bir iş birliğini de meydana getirmiş durumda. Halkbank anlaşmalı projeler için kredi çeken müşterilerin yüksek tutardaki kredi çekim taleplerinde ortaya çıkan masraflar proje ekibi tarafından karşılanıyor.

Türkiye İş Bankası%0,98 Faizli Konut Kredisi

%0,98 Faizli konut kredisi veren bankalar içerisinde İş Bankasının da dahil olduğunu görüyoruz. Daha önceden kredi faiz oranı %1,78 olan İş Bankası, aynı Ziraat Bankası gibi anlaşmalı konut projeleri için faiz oranını indirme kararı almış durumda. Türkiye’nin birçok şehri içerisinde aktif olarak yapımları devam eden ya da biten konut projeleri için verilen bu destek müteahhit şirketleri öncülüğünde düzenleniyor. Büyük inşaat firmaları tarafından başlatılan bu proje, ev sahibi olmak isteyen dar gelirli aileler için büyük bir fırsat olarak gösterilmektedir.


Leave A Reply

Your email address will not be published.