2019 Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu

0

2019 Kosgeb Girişimcilik Kursu Formu Nedir?

Türkiye’de girişimciliğin iyice arttırılması ve başarılı işletmelerin çoğalması için kurma ve yönetimlerinde bilgi ve beceriye sahip olması, ayrıca iş fikirlerini iş planlarına dönüştürebilmelerini sağlamak amacıyla verilen kursa Kosgeb girişimcilik kursu denmektedir. İŞKUR Girişimcilik Kursu, Kosgeb ve paydaş kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu kurslarda  verilen 32 saatlik eğitimin ardından katılımcılara sertifika verilir. Bu sertifika  Kosgeb Yeni Girişimci Desteği programındaki 50000 TL’lik hibeden ve 100000 TL’lik krediden yararlanmak için oldukça önemlidir.

Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Nasıl Başvuru Yapılır?

Kosgeb girişimcilik kursu başvurusu e-devlet üzerinden gerçekleştirilmektedir.  E-devlet web portalında Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvurusu modülünden giriş yapıp karşınıza gelen forma bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak tek bir tuşla başvurabilirsiniz.

2019 Kosgeb Girişimcilik Başvuru Formunda Neler Var?

Girişimci Bilgileri: Form üzerinde e-devlet üzerinden çekilen bilgiler yer alır.

Kurs Seçimi: Bu bölümde de isiminden anlayacağınız üzere Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin girişimci tarafından nerede alınıp alınmayacağı seçilir.

  • Burada kursun alınacağı şehir veya ilçe seçimi yapılır.
  • Sonra hangi Kosgeb kurumundan kurs alınacağı seçilir.
  • Daha sonra kurs için uygun tarih seçimi yapılır.

İş Fikri Bilgileri: Bu bölüm yapılmak istenen işle ilgili bilgiler istenmektedir.

  • İşin yapılacağı yer ve ilçe seçilir.
  • Kurulması gereken işin ne olduğu belirlenir ve anlatılır.
  • Geçmişte iş fikrine dair deneyimler varsa onlar yazılır.
  • İş ne kadar sürede kurulacağı planlanıyorsa o belirtilir.
  • İşletmede eleman olacaksa kaç tane olacağı belirtilir.
  • Yapılacak iş için ne kadar para gerektiği yazılır.

E-devlet üzerinden yapılacak başvuru için form doldurulduktan sonra kaydedilir.Bundan sonra Kosgeb inceleme yapar kabul edilirse bildirimde bulunur. Kabul edilmez ise neden edilmediğini yazar.

2019 Kosgeb Girişimcilik Başvuru Katılım Şartları

Kosgeb tarafından verilen bu kursa; sosyal yardım alanlar, SGK’lı olarak özel sektör içerisinde yer alanlar, tarımla uğraşanlar, isteğe bağlı sigortasını yatıran ve 18 yaşını tamamlamış olan herkes başvuruda bulunabilir. Merak ettiğiniz soruları sitemizin yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Umarız 2019 Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvuru Formu yazımız faydalı olmuştur.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.