2019’da Altın Fiyatları Ne Olur?

0

Dünya ekonomisinde 2019 yılı kritik bir viraj olarak görülmekte. Hem ülkemiz hem de dünya ekonomisi için kriz beklentisi artarken, insanlar paralarının değerini korumak veya daha fazla gelir elde edebilmek için en güvenilir yatırım araçlarını araştırıyor. Yatırım araçları içinde ise en güvenilir olan enstrümanlardan biride altındır. Peki, 2019’da altın fiyatları ne olur? Altına yatırım yaparken Dolar’ın değeri dikkate alınmalı. Dolar yükselirken altın fiyatlarında düşüş yaşanır ve Dolar düşerken altın fiyatlarında yükseliş yaşanır. Her zaman olmasa da istatistiksel olarak Dolar ile altın zıt bir ilişki içindedir. Bu istatistiğin bozulması çok nadir rastlanan bir durum olarak bazı zamanlarda ortaya çıkmaktadır.

Uzun Vadede Yatırım İçin Altın Güvenilir Mi?

Yatırım için, 2019’da altın fiyatları ne olur? Bu sorusunun cevabı ise net olarak vermek, yatırımcıyı yanıltmaktan öteye gitmez. Parasını altına çevirmek isteyenler eğer uzun vadeli bir yatırım düşünüyorlarsa kazanç elde edebilirler. Fakat altın alım satım ile kısa sürelerde kazanç elde etmek isteyenler, kendilerine referans olarak Dolar/Ons paritesini takip ederek yatırım tercihini yapabilirler. Dolar yükseldiğinde düşük fiyatlardan altın alıp, Doların düştüğü zamanlarda yükselen altını satabilir ve düşük fiyattan tekrar dolar alabilirler.

[irp posts=”14″ name=”Dolar Ne Zaman Düşer?”]

Altın Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Altının değerini yükselten veya azaltan anlık bazı faktörler bulunur. Bunlar genel olarak ülkeler arası siyasi krizler, ülkelerin merkez bankalarının uyguladığı para ve faiz politikaları altın fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerdir. Uzun yıllar boyunca en önemli yatırım araçlarının başında gelen altın, uzun vadede yatırımcısına kazanç sağlamış ve yatırım araçlar içinde en güvenilir liman olarak gözükmüştür. Kimi zaman kısa vadede hızlı bir yükseliş gösterirken kimi zamanda yavaş yavaş yükselerek değerini arttırmıştır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.