2019’da Kredi Faizleri Ne Olur?

0

2019’da Kredi Faizleri Ne Olur?

2019 senesine çok az bir zaman kaldı ve krediye ihtiyacınız var gibi görünüyor. Doların son zamanlarda hızlı bir artışta olduğunu görüyor ve kredi çekme konusunda sıkıntılar yaşayıp yaşayamayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Kesinlikle doğru yere geldiniz. Size bu yazıda konut kredilerinde, ihtiyaç kredilerinde ve taşıt kredilerinde faizlerin ne durumda olacağını anlatmaya çalışacağız. Öncelikle isterseniz konut kredi faizlerinin durumunu konuşalım.

 

2019 Senesinde Konut Kredi Faizleri Ne Olur?

2017 senesinin Temmuz ayında yaşanan darbe girişimi sonucu Recep Tayyip Erdoğan’ın seslenişiyle konut kredisi faizlerinde ciddi düşüşler yaşanmıştı. Fakat şu anda son 6 sene içerisindeki en yüksek faiz oranlarını görmekteyiz. Şu anda %1 gibi bir oran psikolojik sınır olarak görülmektedir. Devlete ait olan bankalar konut kredileri için 0,95-0,96 gibi faiz oranları verdikleri için rakip bankalar faiz oranlarını artıramamaktadır. Ancak ana merkez tarafından puan artışı yaşansa dahi 2019 senesinde konut kredi faizlerinin yine aynı bu şekilde devam edeceğini düşünmekteyiz. Ev fiyatlarını da baştan sona değiştirebilen bu faiz oranları 2019 senesine girişimiz ile birlikte 1,15 ile 1,50 arasında değişecektir.

 

2019 Senesinde İhtiyaç Kredi Faizleri Ne Olur?

Acilen ihtiyaç kredisine mi ihtiyacınız var? Bir telefon, dizüstü bilgisayar ya da beyaz eşya alacak olabilirsiniz. Bunun için bir krediye ihtiyacınız varsa kesinlikle bu faiz oranlarından yararlanmanızı tavsiye ederiz. Bankalar her müşterisine birçok farklı kritere göre ihtiyaç kredisi faizi uygulayabilmektedir. Ancak genel olarak merkez bankasının verdiği kriterlere uymak zorundadırlar. Çünkü merkez bankası diğer tüm bankaları el altında tutan bankadır. Birçok uzmana göre 2019 senesinde ihtiyaç kredisi faiz oranları ciddi oranda artış gösterecek ve birçok gelişme yaşanacaktır. Kesin olarak hiçbir şey söyleyemesek de kredi notunuzu yüksek tutmanız şu an için yapabileceğiniz en iyi şey olacaktır. (Kredi notu yükseltme ile ilgili bilgi için Kredi Notu Nasıl Yükseltilir yazımızı inceleyebilirsiniz.)

 

2019 Senesinde Taşıt Kredi Faizleri Ne Olur?

Bir araç almak istiyorsunuz ancak 2019 senesindeki faiz oranlarını da öğrenmek mi istiyorsunuz? Yüksek faizli krediler sonucunda araç alıp fazladan para ödemek yerine daha ucuz bir şekilde aracınızı sürmek mi istiyorsunuz? Çoğunlukla 0 kilometre araçlar için merak edilen bu taşıt kredilerinin faiz oranları birçok ilgiyi üstüne toplamayı başarmıştır. Tıpkı ihtiyaç ve konut kredileri gibi taşıt kredilerinin de artacağını düşünmekteyiz. Fakat faiz oranlarının bu derece artmasına hiçbir otomotiv firması gözünü yummayacaktır. Bu yüzden sıfır araçlarında birçok kampanyaya yönelecektir. Bunun sonucunda ise faizlerin oluşturduğu kötü durum bir miktarda olsa iyiye dönüşebilmektedir. Eğer taşıt almak istiyorsanız ve kredi notunuz gerçekten yüksek bir orandaysa sizin için bankalar tarafında olumlu sonuçlar ortaya çıkabilir. Çünkü bildiğiniz üzere kredi notları hem ihtiyaç kredilerinde hem de taşıt kredilerinde son derece etkili sonuçlar doğurabilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.