Anket Doldurarak Para Kazanma Yöntemleri, Anket Siteleri

0

Günümüzde seyrini sürdüren pandemi nedeniyle hemen hemen bütün dünya evlere kapanmıştır. Bu süreçte bazı kişiler mevcut ofis işlerini evden yönetirken bazıları ise evden para kazanma yöntemleri arayışına girmiştir. Son zamanlardan evden para kazanmak isteyen bireylerin yoğunlaştığı iş ise anket doldurarak para kazanma. Çeşitli siteler aracılığıyla anket dolduran kişiler, ürünler veya reklamlar hakkında fikirlerini dile getirerek düzenli ücret alma olanağı sağlarlar. Özellikle son dönemlerde anket doldurarak evden gelir elde etmek isteyen bireylerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu yazımızda anket doldurarak ne kadar gelir sağlayabileceğinize ve çeşitli anket doldurma sitelerinin nasıl işlediğine değineceğiz.

ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMA

Siteler aracılığıyla yapılan anket doldurma işlemlerinde farklı konular hakkında anketi dolduran kişilerin fikirleri alınmaktadır. Şirketlerin kamuoyu araştırmalarında, ürün tanıtımlarında ve reklam fikirlerinde sıklıkla kullanılan bu süreçte, kullanıcıların doldurduğu form başına şirketler belli bir miktar ödeme yapmaktadır. İnternetten para kazanmak isteyen bireyler bu sayede anket formu doldurarak ciddi oranlarda kar elde edebiliyorlar. Bu işte kazanılan para ise anketi uygulayan firmanın bütçesine ve doldurulan anket sayısına göre değişiklik göstermektedir.

ANKET DOLDURARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Anket doldurarak kazanacağınız miktarı etkileyen üç faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki, aracı olarak kullanılan sitenin Türk firmalarıyla mı yoksa yabancı firmalarla mı çalıştığıdır. Türk firmaların verdikleri ücretler 1.50 TL ile 5 TL arasında değişiklik gösterirken yabancı sitelerden dolduracağınız anket başına 1 dolar ile 3 dolar arasında gelir elde edebilirsiniz. Bu noktada internetten para kazanacak kişilerin yabancı firmalarla çalışması halinde kazanacağı ücretler artacaktır. Alınacak ücreti etkileyen bir diğer faktör ise, bu işe ne kadar zaman harcayabileceğinizdir. Tüm gününü anket doldurmaya ayıran bir kişi ile haftada birkaç gün bu işle uğraşan bireylerin kazanacağı paralar farklılık gösterecektir. Bu kapsamda haftada yoğun bir şekilde anket doldurarak çalışan bireylerin kazanacağı ücret, 100 dolar ile 500 dolar arasında değişiklik gösterebilir.

ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMA SİTELERİ

Anket doldurarak ciddi paralar elde etmek isteyen kişilerin neredeyse bütün zamanlarını bu işe vermesi gerekmektedir. Bir anket yaklaşık 15 ile 30 dakika arasında sürdüğünü varsayarsak kullanıcının bir saatte doldurduğu maksimum anket sayısı dört veya beş olacaktır. Bunun yanı sıra sitelerin dolandırıcı olması veya güncel anket ilanlarının açılmaması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bunun için sizlere en çok tercih edilen beş anket doldurma sitesinin listesini oluşturduk.

1-) Swagbucks: Anket doldurarak kazanç elde edebileceğiniz bu site anket başına yaklaşık 1 dolar vermektedir.

2-) Toluna: İnternetten para kazanmak isteyen kullanıcıların en çok kullandığı bir diğer site ise Toluna. Bu sitede, büyük firmalar belirli hizmet ve ürünleri hakkında kullanıcı görüşleri alabilmek için çeşitli anketler sunmaktadır. Sitede doldurulan anketler en az 15 dakika sürmekle birlikte saat başına 15 TL elde edebilirsiniz.

3-) OnePoll: Birçok kullanıcının güvenle takip ettiği bu sitede anket başına yine 1 dolar gibi bir ücret verilmektedir. OnePoll anketleri yaklaşık 3 dakika sürer ancak para çekme alt limitine ulaşabilmeniz için yaklaşık 10 saat çalışmanız gerekebilir.

4-) LifePoints: GlobalTestMarket ve MySurvey şirketlerinin birleşiminden oluşan LifePoints; ödemeleri PayPal veya Amazon kuponları aracılığıyla gerçekleştirmektedir. Burada çoğu sitede olduğu gibi anket başına 1 dolar ödenir ve anketler 15 dakika uzunluğundadır.

5-) i-Say (IPSOS): Dünyada en çok tercih edilen firma ve markalarla birlikte çalışan i-Say, kullanıcılara anket başına 1 dolar vermektedir. İ-Say sitesinin avantajı ise minimum para çekme limitinin 10 dolar olmasıdır. Yani bu site aracılığıyla 10 anket doldurarak kazandığınız parayı çekme talebinde bulunabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.