Araba Kredisi Nasıl Refinanse Edilir

0

Araba Kredisi Refinanse İşlemleri

Günümüzde Araba kredilerinin de aynı konut kredilerinde olduğu gibi refinanse edilebildiğini biliyor muydunuz? Araba kredisi refinanse etmek istiyorsanız bu makalede bu sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Siz kredi kullandığınız zaman kredi faiz oranları makul olabilir fakat ilerleyen süreçlerde bu orandan memnun kalmayabilirsiniz. Değişen piyasa koşullarına göre araba kredinizi refinanse etmek ödemelerinizi kesinlikle kolaylaştıracaktır. Peki araba kredisi nasıl refinanse edilir? Dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nedir? Dilerseniz bu sorulara da cevap arayalım.

Araba Kredisi Refinanse İşlemlerinde Nelere Dikkat Etmeliyim?

Araba kredisi refinanse ettirmeden önce bazı noktalarda temkinli olmanız gerekiyor. Süreci hızlandırmak için Güncel kredi notunuzu kontrol ettirmeyi unutmamanız gerekmekte. Güncel kredi notunuzu kontrol ettirmeniz başka bir bankaya kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi değerlendirmenizin yapılmasını sağlayacaktır.

İkinci noktadaki uyarımız uygun faiz oranlarını değerlendirmeniz diyebiliriz. Çünkü yeni kredi alacağınız bankaya kredi başvurusunda bulunurken sizlere sunulan faiz oranları başvurunuzun kabul edilmesinin ardından ödeyeceğiniz faiz miktarıdır. Bu noktada yeni kredi aldığınız banka, araba kredisi aldığınız bankaya mevcut borcunuzu ödeyecek ve arabanın üstündeki ipotek kalkmış olacak bununla birlikte artık sadece yeni kredi çektiğiniz bankaya borçlu kalmış olacaksınız.

Araba Kredisi refinanse işlemlerinde dikkat etmeniz gereken üçüncü nokta ise otomatik ödeme talimatı vermek diyebiliriz. Çünkü yeni kredi başvurusunda bulunduğunuz banka kredi notunuz için de önemli bir fırsattır. Eski araba kredisi borcunuzu ödeyen ve ipoteği kaldıran banka artık sizin yeni ödeme yapacağınız bankadır. Otomatik ödeme talimatı vermeniz kredi notunuzu olumlu yönde etkileyecek ve ilerleyen zamanlarda kredi çekmek istediğinizde işiniz kolaylaşacaktır. Otomatik ödeme talimatı vermeniz ile her ay ödemeniz gereken borcu düşünmeden rahatça uyuyabilirsiniz.

Araba Kredisi Refinanse Etmenin Avantajları Nedir?

Araba kredisi refinanse etmek size her açıdan avantaj sağlayacaktır. Öncelikle yeni kredi başvurusunda bulunduğunuz bankanın başvurunuzu kabul etmesinden sonra araba kredinizin bulunduğu eski bankaya borcunuzu ödemesi, arabanızın üzerindeki ipoteği kaldıracaktır. Bununla beraber artık yeni ödeme planı ile beraber daha rahat bir ödeme yaparak bütçenize göre bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Araba kredisi refinanse etmenin avantajlarından biri de yeni kredi başvurusunda bulunduğunuz bankaya yapacağınız düzenli ödemenin kredi notunuzu yükseltecek olması diyebiliriz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.