Arsa ve Tarla Kredisi Nasıl Alınır?

0

Arsa ve Tarla Kredisi Nasıl Alınır?

Arsa ve tarla kredisi günümüzde birçok kişinin ihtiyaç duyduğu kredi türleri arasında yer almaktadır. Arsa ve tarla kredisi almak için izlemeniz gereken birkaç yol vardır. Bu adımları izleyerek bankalardan oldukça uygun faizli krediler almanız mümkündür. Daha önceden bankalarla herhangi bir sorununuz yoksa ve borçlarınızı günü gününüze ödüyorsanız, bankalar size kredi verme konusunda asla zorluk çıkarmayacaktır. Kredi almak için yapmanız gereken öncelikle alacağınız arsanın ve tarlanın değerini belirlemektir. Hiçbir banka koşulsuz kredi vermemektedir. Özellikle yapacağınız yatırımı bankaya iyi tanıtmanız çok önemlidir. Banka aldığınız tarla ve arsayı olumlu kabul ederse ve parasını geri alabileceğini düşünürse sizlere krediyi zorluk çıkarmadan verecektir. Arsa ve tarla kredisi almak için bankaya başvurmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun ardından banka size istediği evrakları belirtecek ve sizlerde o evrakları eksiksiz tamamlayarak, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sonucunuzu bankanızdan öğrenebilirsiniz. Ortalama başvuru süresi 1 hafta ile 1 ay arasında değişmektedir. Bunun nedeni; arsa kredisi için iyi bir incelemeye tabi tutulmaktır.

Arsa ve Tarla Kredisi Almanın Limiti

Arsa ve tarla kredisi limiti aslında tam olarak belli değildir. Özellikle ülkemizde sürekli olarak artan arsa fiyatları sayesinde bankalar her zaman için verdiği kredileri yükseltmektedirler. Günümüzde oldukça uygun faize yüksek krediler çekmeniz mümkündür. Arsa kredisi limiti bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. İstanbul’da alacağınız bir arsa ile, Adana’da alacağınız bir arsanın değeri çok farklı olacağı için bankalar bölgeden bölgeye ayrı miktarda kredi vermektedir.

Arsa ve Tarla Kredisi Nerelerde Kullanılabilir

Arsa ve tarla kredisi kullanım alanları oldukça fazladır. Arsa olarak nitelendirilebilecek her yerde bu kredi kullanılabilir. Kredi kullanım alanları şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Eski yapı alanları.
  • Kullanılmayan, boş arsalar.
  • Daha önceden bir şey ekilip biçilmiş, üzerinde tarım yapılabilen alanlar.
  • Devletin satıma açtığı alanlar.

Arsa ve tarla kredi kullanım alanları bunlarla da sınırlı değildir. Detaylı bilgi için bankanıza başvurabilir ve arsanın kredi çekmeye olan uygunluğunu kontrol edebilirsiniz. Kredi çekilecek bölgenin il/ilçe sınırları içerisinde olması çok önemlidir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.