ATM’de Para Sıkışması Halinde Ne Yapılır?

0

Bankamatikler en temel bankacılık işlemlerinin etkili bir şekilde yapılabildiği alanlar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle bankamatikleri kullanarak para çekmek isteyenlerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. ATM’ler para çekme konusunda çok sayıda önemli kazanımım sunabildiği için pek çok banka müşterileri bankamatikleri tercih ediyor. Ancak bazı durumlarda ATM’lerde de birtakım sorunlar ortaya çıkabiliyor. Mesela ATM’de para sıkışması! Peki ATM’de para sıkışması halinde ne yapılır? İşte detaylar!

Elbette ki bankamatiklerde kimi zaman para sıkışması sonrasında bankamatiğin parayı tekrar geri yutması sorunu yaşanabiliyor. Böyle durumlarda gayet doğal olarak heyecanlanmak da mümkün oluyor. Esasında böyle bir sorunla karşılaştığınızda herhangi bir telaşe durumuna düşmemek için bu tarz sorunlara dair fikir sahibi olmanız gerekiyor. Tam da bu noktada bankamatikte para sıkıştığında ne yapılır? Sorusu akıllara geliyor. Bir de kimi zaman bankamatikler banka kartını da yutabiliyor. Peki bankamatik kartı yutarsa ne yapılır?

Bankamatik Kartı Yuttuğunda Ne Yapmalıyız?

Şayet bankamatik kartınızı ATM yuttuysa kesinlikle bankamatiğin yanından ayrılmamalısınız. Sonrasında herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için mutlaka müşteri hizmetlerini aramalısınız. Bankanın müşteri hizmetleri birimine bankamatik kartınızı ya da kredi kartınızı hangi bankamatiğe kaptırdığını anlatın. Tabi ki bu arada bankamatikten hangi işlemleri yaptığınızı ve saat kaçta bu işlemi yaptığını da söyleyin.

ATM’de Para Sıkışması Halinde Ne Yapılır?

Siz müşteri hizmetleri birimini arayıp gerekli açıklamaları yaptığınızda müşteri temsilcisi ilgili sorunu bankamatiğin bağlı olduğu şubeye bildirir. Bu aşamadan sonra mutlaka banka da size geri dönüş yapacaktır. Burada müşteri temsilcisini arıyor olmanız, esasında kendinizi garanti altına almanız anlamına gelmektedir. Zira görüşmeler kayıt altına alındığı için olası olumsuz bir durumda bu kayıtları lehinizde kullanabilirsiniz. Peki bankamatiğe para sıkışırsa ne yapmalıyız?

ATM’de Para Sıkıştığında Ne Yapmalıyız?

Şayet bankamatikte para yatırma işlemi sırasında ya da çekme işlemi sırasında paranız sıkıştıysa, bankamatik bu parayı otomatik olarak yutacaktır. ATM’de para sıkışması halinde ne yapılır? derhal müşteri hizmetleri birimi aranır. Kesinlikle parayı yutan ATM’nin yanından ayrılınmaz! Müşteri hizmetleriyle konuştuğunuzda müşteri hizmetleri birimi derhal bu olayı banka şubesine bildirir. Banka şubesi de sıkışan paranızın hesabınıza yatmasını sağlamak için gerekli müdahaleleri yapar.

Elbette ki bankamatiğe sıkışan paranız bankamatiğe para sayma ya da para yükleme işlemi için gelindiğinde para sıkışıklı sorunu da çözüme kavuşur. Bu sayede kısa bir süre içerisinde de sıkışan paranın hesabınıza yatırılması mümkün olur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.