Banka Kredisi İle Yatırım Yapmak

0

Banka Kredisi İle Yatırım Yapmak

Kredileri sadece ihtiyaçtan çekmeyiz. Bazı kredileri de birikim yapmak, çektiğimiz sancılı iş günlerinin bir anda elimizden uçup gitmesini engellemek için çekme ihtiyacı duyarız. Bu hissiyatı duymamızın sebebi genellikle ‘’Ben bu parayı ne ara harcadım?’’ veya ‘’Nereye gitti bu para!’’ sözcükleriyle belirtiriz.

Biliriz ki her insan kazandığı kadar para harcamak ister. Bulunduğu mertebeyi de insanlara bu şekilde gösterdiğini düşünür. İşte tam da bu nokta da birikim yapmak aklından çıkar ve o anki ihtiyaçları için har vurup harman savurmaya başlar.

Burada devreye konut veya taşıt kredisi çekerek aylığının belirli kısmını bu kredilere ayırıp parasının kalan kısmını sadece temel ihtiyaçları için kullanma politikasını devreye sokar.

Konut Kredisi Çekerek Yatırım Yapmak

Konut kredisi çekerek yatırım yapmak uzun bir süreçten oluşur ve bu sürecin sonunda artık yeni bir konut sahibi olmuş bir insan vardır.

Düşük gelirli insanlar öncelikle temel gelirlerini karşılamak için çalışırlar ve temel ihtiyaçlardan biri de barınmadır. Barınma ihtiyaçlarını genellikle kirada oturarak sürdürürler. Peki ya bu insanlar kredi çekerse bu krediyi nasıl ödeyebilirler?

Uygun faizli ve rahat bir ödeme planıyla bu krediyi çekmelerine engel bir durum söz konusu değildir. Bu krediyi çektikten sonra kira ödemek yerine her ay kredi taksiti ödeyerek ve sonuçta sonu olan ücretler karşılığında artık bir konut sahibi olacaklardır.

Orta gelirli insanlar kendi konutlarının yanına kredi çekip kiraya vererek ve kiradan gelen geliri kredi taksitine yatırarak belirli bir süreçten sonra konut sahibi olacaklardır.

Taşıt Kredisi Çekerek Yatırım Yapmak

Tabii ki taşıt kredisi çekmek konut kredisi çekmekten daha az riske ve daha rahat bir ödeme planına sahiptir. Ancak sonunda sahip olunan yatırım arasında da ciddi farklar olacaktır. Özellikle konut kredisi alındığında konutlar değerini arttırırken taşıt alındığında değerini kaybetmesi bu konuda üzerinde düşünülmesi gereken bir husustur.

Taşıt kredisinin konut kredisi kadar meşakkatli bir ödeme planı olmayacağından ötürü her gelir grubuna hitap edecektir. Ancak ödenemediği zaman bazı zorluklarla karşılaşacağınızı göz ardı etmeyiniz.

 

 

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.