Banka Talimat Örneği, Nasıl Doldurulur ?

Banka Talimat Örneği

0

Banka Talimat Örneği

Bankalar hayatımızın önemli bir parçasıdır. Ne kadar kullanmıyoruz, işimiz düşmüyor diye düşünsek de maaş alıyor, fatura yatırıyor ya da yakınlarımıza para gönderiyoruz. Hatta ülkemizde büyük bir çoğunluk bu bankaların kredi kartını kullanarak alışveriş yapıyor. Durum böyle olunca da bankalar aslında en elzem işlerimiz için aracı görevi üstleniyor.

Hayatımızda bu kadar yeri olan bankalarda en büyük problem ise iletişimi yalnızca hesap sahibiyle kurmalarıdır. Oldukça güvenli ve gerekli bir yöntem olsa da iş yoğunluğundan ya da özel nedenlerden banka çalışma saatleri kaçırılabilmektedir. Bu saatler kaçırılması işlerinizin aksamasına neden olmaktadır. Böyle durumlarda daha önceden vekalet çıkardığınız biri yoksa eğer başvurabileceğiniz en hızlı yol talimat çıkartmaktır. Talimatlar sayesinde sizin adınıza belirlediğini bir kişinin para çekmesine ya da eft yapmasına izin vermiş oluyorsunuz.  Ya da yoğunluğunuzdan dolayı faturaları takip edemiyor, etmek istemiyorsanız fatura ödemesi için bankaya talimat verebiliyorsunuz. Bu işlemler için hazırlayabileceğiniz birkaç banka talimat örneği sunacağız sizlere.

banka-talimatı
banka-talimatı

Bankalar İçin Otomatik Ödeme Talimatı

Otomatik ödeme talimatıyla faturaların son ödeme gününün takibini ve ödemesini bankanıza devretmiş olacaksınız.

Tarih

……………………….. Bankası ……………………. Şube Müdürlüğüne;

…………………………. abone numarasına ait borcumun, son ödeme tarihinde …………………………. numaralı kredi kartımdan/ mevduat hesabımdan tahsil edilerek ödenmesini rica ederim.

Ad Soyad

Tc Kimlik No

Adres

Telefon Numarası

İmza

 

Banka Para Çekme Talimatı

Hastalık ya da yoğunluk gibi nedenlerle evden veya ofisten çıkamadığınız fakat gün içerisinde halledilmesi gereken acil işler de olduğunda başvurabileceğiniz yollardan birisi de güvendiğiniz bir kişi adına para çekme talimatı çıkartmaktır. Aşağıdaki banka talimat örneğini taslak olarak kullanabilirsiniz.

Tarih

……………………….. Bankası ……………………. Şube Müdürlüğüne;

Şubenizde bana ait olan …………………………. numaralı mevduat hesabından …………………… ₺ tutarın ………………………………… TC kimlik numaralı, ……………………………. isimli kişiye elden ödeme yapılması hususunda bankanıza yetki verdiğimi beyan ederim.

Bankanız tarafından gereğinin yapılması ve ……………………………’a/e ………….. ₺ tutarında ödemenin yapılmasını arz ederim.

Ad Soyad

Tc Kimlik No

Adres

Telefon Numarası

İmza

Leave A Reply

Your email address will not be published.