Bankadan Satılık Araç Nedir

0

Bankadan Satılık Araç Nedir?

Satılık araç ilanlarında bankadan satılık olan araçlar dikkati çekmektedir. Araç galerileri ya da aracın sahibinden araç almanın dışında bir diğer satıcı da bankalardır. Araç sahibi olmayı düşünen kişiler bankanın sattığı araç ilanlarını bankadan satılık araç nedir düşüncesine kapılabilir. Bankaların sattığı araçlar araçların piyasa değerine yakın satılmaktadır. Elbette ki günümüz koşullarında bankalardan satılık araç satın almak çoğu zaman oldukça avantajlı olan bir durum olarak tanımlanmaktadır.

Bankalar kredi kullanan ve bu kredi borcunu ödeyemeyene kişi ve kurumlar ile ilgili olarak haciz işlemi başlatırlar. Bu haciz işlemi sonucunda bankaların haciz ettiği araçlar satılıp kişi ve kurumların borçları kapatılır. Bankalara borcu olan kişilerin ve şirketlerin bu borçlarını ödeyememesi sonucu haczedilen araçlarını bankalar satarlar. Son zamanlarda bankalardan satılık araç ilanına sıklıkla rastlamak mümkün olmaktadır.

Bankadan Satılık Araç Nedir

Bankadan Araç Nasıl Satılır?

Bankaların sattığı araçlar iki satış yöntemi ile satılır. Bu satış yöntemleri doğrudan satış ve açık arttırma yöntemi ile satıştır. Bankalar elinde bulunan aracı açık arttırma yöntemi ile satacağını ilan eder ve açık arttırma teminatı yatırıldıktan sonra açık arttırmaya katılırlar. Satılan araç ile ilgili olarak açık arttırmada en yüksek teklifi veren kişi aracın sahibi olur. İkinci satış yöntemi olan doğrudan satışta banka internet ve gazete ilanı ile elinde olan aracın satışını gerçekleştirir.

Araç almayı düşünenler bankadan satılık araç nedir sorusunun ardından bankaların sattığı araçları alma konusunda bu iki satış yönteminden istediğini seçebilir. Açık arttırma ile aracı satın alacak olan kişiler bankaların web sitesinden ya da internetten ilgili web sitelerinden açık arttırma ilanlarını takip edebilir. İkinci seçenek olarak bankalar web sitelerinde ya da internetteki 2. El araç satış sitelerinde araç ilanı verirler. Bu iki satış kanalı da takip edilerek bankadan satılık araç alınabilir.

Bankadan Satılık Araç Kimler Alabilir

Kredi borcunu ödeyemeyen banka müşterilerinin haciz işlemi uygulanan araçlarını banka satarak kredi borcunu öder. Bankaların haciz işlemi yaptığı araçları almak isteyen kişiler için genelde özel bir koşul aranmaz. Haczi olan araçları daha uygun bir fiyata satıldığı düşüncesinde olan gerçek ya da tüzel kişiler bu araçların satış ilanlarını takip ederek araçlar ile ilgili teklif verebilirler. Bankadan satılık araç nedir sorusunun cevabı bu araçların bankaların kredi borçlarına karşılık haciz işlemi uygulanan araçlar olduğudur. Bu araçlar çoğu zaman değerinin altında satıldığı için yoğun bir şekilde de talep görmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.