Bekçi Nasıl Olunur, Güncel Bekçi Maaşları 2020

Bekçi Nasıl Olunur, Güncel Bekçi Maaşları 2020

0

Güncel bekçi maaşları, öğrenildikten sonra birçok kişi bekçi nasıl olunur şeklinde sorular sormaya başladı. Lafı hiç uzatmadan, bekçi olmak hakkında bilgiler vereceğiz.

Bekçi Nasıl Olunur ?

Öncelikle gerekli başvuruları yapmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra sizi, 3 adet sınav beklemektedir. Yazılı, fiziki ve sözlü sınavlar, bu 3 sınavın içinde yer almaktadır. Her aşama farklı sorular ve aktiviteler içermektedir. Yazılı sınav, Fen Bilgisi, Genel Kültür, Türkçe, Sosyal Bilgiler gibi birçok basit ders hakkında yapılmaktadır. Bu sınavdan 50 almanız, fiziki sınava geçmenizi sağlayacaktır. Fiziki sınavda belirlenen kabiliyet seviyesi ölçülmekte ve buna göre puan verilmektedir. Bu aşamada 60 puan almanız yeterli olacaktır. Bu aşamayı da geçtikten sonra son aşama olan, sözlü sınav aşamasına yükselirsiniz. Adayın konuşması, özgüveni ve vücut dili gibi birçok konu, bu sınavda değerlendirilmektedir. Sözlü sınavdan 70 puan almanız, bekçi olmanın kapılarını açacaktır.

bekçi-maaşı-güncel
bekçi-maaşı-güncel

Güncel Bekçi Maaşları 2020

Birkaç gün önce, güncel bekçi maaşları açıklandı. Durum böyle olunca güncel bekçi maaşları 2020 ne kadar sorusu, sorulmaya başlandı. Bekçinin, eğitim durumuna göre alacağı maaş değişmektedir. Yeni açıklanan bekçi maaşları, gündem oldu ve birçok kişi itiraz etti. Bu sebep ile maaşın değişip değişmeyeceği, merak konusu diyebiliriz.

Lise mezunu bekçi; 5071 TL
Üniversite mezunu bekçi; 5078 TL
Yeni başlayan polis; 5950 TL
Yeni başlayan öğretmen; 4013 TL maaş alacak.

Bu maaşlar, devlet desteklerinin eklenmemiş hali. Aile, çocuk ve diğer sosyal destekler eklenince, ödenecek maaş çok farklı olmaktadır. Çocuk sayısına göre maaş arttığı için bekçilerin maaşı, yeni başlayan polis maaşına yaklaşmaktadır. Birçok hak tanınan bekçiler, en çok zam alan meslekler arasına girmiş oldu. Bu şekilde güncel bekçi maaşı ne kadar sorusuna yanıt verdik.

Leave A Reply

Your email address will not be published.