Bugün Dolar Kaç TL

0

Dolar piyasasında yatırım gerçekleştirenler için bugünkü dolar kuru noktasında alım-satım fiyatlarının hangi rakamlara ulaştığını ve hangi fiyatlar üzerinden piyasaya giriş yaptığını görebilirsiniz. Bugün için sabah piyasanın açılışı ile birlikte dolar sabah saat 06.00 civarında 5.21 TL ile işlem görürken, öğlen saatlerinde 5.22 TL üzerinden işlemlere devam etti.

Bugün Dolar Kaç Lira ?

Gün boyunca çok etkin bir hareketlenme yaşamamak ile birlikte dolar piyasasında yaklaşık olarak 0,01 TL bir fark ile kapanırken, yatırımcılar için çok yüksek bir hareketlenme yaşanmadan gün kapandı. Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası’nın sıkı duruş gerçekleştireceğine daire söylem ve Amerikan Merkez Bankası faiz kararı ile 5.15 TL seviyelerine kadar inen dolar, bu hafta başında 5.20 TL seviyesine tekrar yükseldi.

5.20 TL seviyesi ile işlem görmeye başlayan Dolar bugün en yüksek noktada 5.24 TL seviyesine yükseldi. Ancak günün devamında düşüşe geçti. Yatırımcılar tarafından yakın şekilde takip edilen dolar fiyatları konusunda bugün dolar alış-satış kurlarının incelenmesiyle 1 Amerikan doları an itibariyle 5.2156 Türk Lirası üzerinden işlem ile alınırken, satış noktasında ise 1 Amerikan doları 5.2175 Türk Lirası üzerinden işlem gerçekleştirdi.

100 Dolar Kaç TL

Dolar işlemi gerçekleştirmek için temel olarak göz önünde bulundurulabilecek 100 dolar üzerinden hesaplama yapılmak istendiğinde, bugün için %0.2 değişim gösteren dolar konusunda serbest piyasada hesaplama gerçekleştirilebilir.

Farklı bankalar üzerinden işlem gerçekleştirmek için hesaplama yapıldığında, 100 dolar Ziraat Bankası üzerinden 521.5 TL ile alış işlemi yapılırken, 523.85 TL üzerinden satış işlemi gerçekleştirilebilir. Özel bankalar arasında Yapı Kredi Bankası üzerinden hesap yapıldığında 100 dolar 519.87 TL ile alış işlemi görürken, satış işlemi için 524.35 TL fiyat ortaya çıkmaktadır. Benzer rakamlar ile birçok bankadan alım-satım işlemleri yapılabilir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.