Burgan Bank Kime Ait? Güvenilir Mi?

0

Burgan Bank Kime Ait? Güvenilir Mi?

Türkiye’de yakın zamandan bu yana bankacılık sektörünün etkili bir düzeyde geliştiğini söyleyebiliriz. Bu durum ülkemize özellikle Ortadoğu kökenli yatırımcıların gelmesiyle ilgidir. Zira Burgan Bank gibi Kuveyt merkezli kuruluşlar sayesinde ülkemizde bankacılık sektörünün etkili bir şekilde gelişmesi de gündeme gelmiştir. Peki Burgan Bank kime ait? Daha doğrusu Burgan Bank güvenilir bir banka mı? İşte bu sorulara verilebilecek ayrıntılı yanıtlar!

Burgan Bank kime ait? Tam olarak Kuveyt merkezli bir banka olan Burgan Bank; Burgan Bank Grubu’Na ait olan bir iştiraktir. Ülkemizde 21 Aralık 2012 tarihi itibariyle Tekfen Holding ile Eurobank hislerini satın alan Burgan Bank, böylece bu şirketlerin de yüzde 99.26 payını satın aldı. Bu tarihi takip eden 28 Ocak 2013 tarihinde ise gerekli olan yasal değişiklikler tamamlanarak; Burgan Bank A.Ş. ülkemizde faaliyet göstermeye başlamıştır. Böylece ülkemizde yeni bir bankanın faaliyet gösteriyor olması, bankacılık sistemine de dinamik bir etki katmıştır.

Burgan Bank Kime Ait? Güvenilir Mi?

Burgan Bank Güvenilir Mi?

BDDK tarafından onaylı bir şekilde hizmet sunan Burgan Bank, ülkemizde bankacılık alanında etkili bir düzeyde hizmet sunmaktadır. Elbette ki Türkiye’de BDDK tarafından onay alamayan hiçbir banka faaliyet gösteremiyor. Bundan dolayı Burgan Bank güvenli mi? Sorusuna evet yanıtı verebilmek de gayet mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son zamanlarda bankacılık alanında etkinliğini arttıran Burgan Bank, Tekfen Holding ve Eurobank gibi köklü firmaların üzerine inşa edilmiş bir banka olarak karşımıza çıkıyor. Esasında Kuveyt merkezli faaliyet yürüten bir banka olan Burgan Bank, ülkemizde ise 1013 yılından bu yana bankacılık alanında hizmet sunuyor!

Burgan Bank Kredi Veriyor Mu?

Elbette ki Burgan Bank aracılığıyla kredi kullanmayı istiyorsanız, bunun için öncelikli olarak bu bankada bir hesap açmalısınız. Hesap açmak için Burgan Bank’a ait herhangi bir şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. Esasında Burgan Bank şubesine gittiğinizde hesap açtırırken dahi bankadan kredi talebinde bulunabilirsiniz. Burgan Bank ülkemizde bankacılıkla ilgili hemen her alanda hizmet sunduğu için günümüz koşullarında Burgan Bank aracılığıyla banka kredisi alabilmek de mümkün olmaktadır.

Esasında Burgan Bank’a kredi başvurusunda bulunmak için ille de bankada bir hesabınızın bulunmasına gerek bulunmamaktadır. Bunun için sadece bankanın internet sayfası üzerinden kredi başvurusunda bulunmanız mümkün olmaktadır. Üstelik internet üzerinden yapacağınız kredi başvurusunu ev konforunda yapabilmeniz de mümkün olmaktadır. Böylece Burgan Bank aracılığıyla kredi kullanabilmeniz de mümkün hale gelmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.