Burgan Bank Kimin? Burgan Bank Sahibi Kim?

0

Ülkemizde pek fazla bilinmeyen bankalar arasında Burgan Bank’ta yer almaktadır. Bu durumda birçok kişi, Burgan Bank kimin ve Burgan Bank sahipleri kimdir şeklinde sorular sormaktadır. Yazımız sayesinde bu banka ile ilgili tüm sorulara yanıt bulabileceksiniz.

Burgan Bank Kimin ?

1980’li yıllarda bulunan Tekfenbank sahipleri tarafından kurulan Burgan Bank, sürekli olarak yatırımcı ve isim değiştirmiştir. 2012 yılında güncel ismi olan Burgan Bank ile hizmet vermeye başlayan banka, 2008’de Eurobank tarafından desteklenmiştir. Son olarak 2012 yılında Kuveyt merkezli bir banka tarafından satın alınmıştır ve isim değişikliği yapılmıştır. Burgan Bank zinciri tarafından alınan banka, birçok ülkede hizmet vermektedir. Ağırlıklı olarak Arap ülkelerinde bilinen bu banka, Asya bölgesinde de hizmet vermektedir. Tüm bu ülkelerde farklı isimlerle hizmet verilen bankalar da bulunmaktadır. Bu bankaların hepsi, Kuwait Projects Company şirketi altında toplanmıştır. Burgan Bank’ın sahibi de bu şirkettir.

Burgan Bank Pay Sahipleri

Burgan Bank K.P.S.C. – %99,41 – 1.525.971.911,08 TL
Diğer – %0,59 – 9.028.088,92 TL
Toplam 1.535.000.000,00 TL​ sermaye ile piyasa bulunan Burgan Bank, Burgan Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Burgan Finansal Kiralama A.Ş. ticari unvanları ile hizmet vermektedir.


burgan-bank-sahipleri

Burgan Bank Yönetim Kurulu

Hakan Eminsoy – Yönetim Kurulu Başkanı
Faisal Al Radwan – Yönetim Kurulu Üyesi
Adrian Alejandro Gostuski – Yönetim Kurulu Üyesi
Mehmet Alev Göçmez – ​Yönetim Kurulu Üyesi
Murat Dinç – Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Burgan Bank, birçok alanda hizmet vermektedir. Bu alanlar; banka kartı, sigor ve emeklilik, mevduat hesabı, kredi çeşitleri, Eurobond, yatırım fonları, repo, vadeli ve vadesiz hesaplar gibi alanlardır. Ayrıca verdiği özel bankacılık hizmetleri ile de bilinen bir bankadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.