Cafe Nasıl Açılır? Maliyeti ve Getirisi Ne Kadardır?

0

Ülkemizin gençleri arkadaşları ile cafelerde buluşup sohbet etmektedirler. Cafede oturum ders çalışanlara dahi rastlamak mümkündür. Bundan dolayı son yıllarda cafe işletmesi en fazla kar getirenler arasında yer almaya başladı. Yeni iş kurmak isteyenler cafe nasıl açılır, maliyeti ve getirisi ne kadardır? Gibi sorularının cevabını aramaktadır. Cafe sektöründeki işletme sayısı her geçen gün artmaktadır.

Büyümeye devam eden sektörde yeni başlayanlar için her zaman için fırsat bulunmaktadır. İşletme açmadan önce planlamanın çok dikkatli yapılması gerekir. Çok büyük fırsatların bulunduğu sektörde zarar etme riski de bulunmaktadır. Bundan dolayı planın dikkatli yapılması, sermayenin detayına varıncaya kadar hesaplanması, sürecin nasıl ilerleyeceği gibi bütün ayrıntılar kapsamlı olarak düşünülmeli, araştırılmalıdır. Yapılan araştırmalar neticesinde harekete geçilmelidir.

Son Zamanarın Trendi; Konsept Cafe

Cafe açmak, yeni iş planlayanların ilk aklına gelendir. Genellikle çok kazandırdığına dair bilgiler çalınır kulaklara. Genele bakıldığında bu bilgi doğrudur. Fakat cafe nasıl açılır, maliyeti ve geliri ne kadardır? Konularında gerekli bilgilere sahip olmadan yola çıkmak zarar getirebilir. Kazandıran sektör yaptığınız yanlışlarla sizi zarara götürebilir. Yüksek kar marjı elde edebilmek için müşteriyi çekecek bir konseptin olması gerekir.

Cafe Nasıl Açılır? Maliyeti ve Getirisi Ne Kadardır?

Birbirine benzeyen binlerce cafe var. Bunlardan ayrılmak ve farklı olarak müşteriyi cezbetmenin birinci kuralı dikkat çekici ve özel tasarımlardır. Mekan insanlara gel demelidir. Diğer cafelere benzediğinizde yeni olmanızdan da dolayı müşteri kazanmanız zorlaşır. İnsanlar lezzetlerine ve konforuna güvendiği yerleri yeni yerlere tercih eder. Ancak konseptiniz çekici olduğunda merak edenler ilk adımlarını attıklarında devamı gelecektir.

Cafe Açmadan Önce Yapılması Gerekenler

Açıldıktan birkaç ay sonra kapanan cafelerden olmak istemiyorsanız başlangıcı dikkatli planlanmalısınız. Bunun için;

 • İş planınızı her ihtimali düşünerek A, B, C gibi farklı şekillerde yapın
 • Dikkat çekici bir konsepte karar verin
 • Cafenin büyüklüğünü, içerisindeki kullanılacak dekorasyonu, malzemeleri ve bütün detayları kapsayacak şekildeki sermayenizi ayarlayın
 • İşlek bir yerde dükkan yeri belirleyin
 • Gerekli bütün izinleri alın
 • Alanında iyi, tecrübeli ve bilgili personelleri ayarlayın
 • Tanıtımınızı profesyonelce ve dikkatli yapın
 • Dekorunuz şık ve kaliteli olsun
 • Gerekli olan malzemeleri tedarik edin
 • Menünüzü oluşturun
 • Yiyeceklerin taze olmasına dikkat edin

Kazanmak ve doğru adımlar atabilmek için cafe nasıl açılır, maliyeti ve getirisi ne kadardır? Sorularının cevaplarına önem verilmelidir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.