Cebe Havale Nasıl Yapılır? CepBank Nedir?

0

Teknolojinin gelişmesi bankacılık işlemlerini de olumlu yönde etkiliyor. Cebe havale yapmak da yeni bankacılık uygulamaları arasında yer alıyor. Peki cebe havale nedir?  Bir kişinin banka kartı olmadan da havale alabileceği bir sisteme cebe havale yöntemi deniyor. Son zamanlarda cebe havale yönteminin sıklıkla tercih edildiği biliniyor. Temelde cep telefonuna gönderilen bir kod vasıtasıyla cebe havale sisteminin uygulamaya konulduğu biliniyor. Cebe havale nasıl yapılır? Para göndermek istediğiniz cep telefonuna kısa mesaj halinde bir kod gönderiliyor. Para gönderilen kimse ise bu kodu ve telefondaki uygulamasını kullanarak, ATM üzerinden parasını çekebiliyor. Peki bu sistem genelde ne olarak tanımlanıyor. Bu sistem genelde CepBank olarak tanımlanıyor.

CepBank nedir? Farklı bankaların cep telefonu vasıtasıyla para havalesine izin vermesine dayalı olan sistemler CepBank olarak tanımlanıyor. Özellikle CepBank aracılığıyla para gönderirken herhangi bir gün kısıtlamasına da tabi olmuyorsunuz. Bununla birlikte CepBank sistemiyle para göndermek için herhangi bir saat kısıtlamasına da tabi değilsiniz. Üstelik cebe havale sistemi sayesinde düşük bir ücret ödeyerek havale göndermeniz de mümkün oluyor. Elbette ki kullanıcılara çok sayıda farklı avantajı sunan cebe havale yöntemi bu nedenden dolayı sıklıkla tercih ediliyor.

Cebe Havale Nasıl Yapılır? CepBank Nedir?

Cebe Havale Nasıl Yapılıyor?

Cebe havale yapmak son zamanların en çok tercih edilen havale yöntemleri arasında yer alıyor. Herhangi bir gün ve zaman kısıtlamasının bulunmaması, cebe havale yönteminin sıklıkla tercih edilmesini mümkün kılıyor. Bununla birlikte cebe havalenin diğer havale yöntemlerine göre uygun maliyetli olması da bu uygulamaya olan ilgiyi arttırıyor. Cebe havale nasıl yapılır? Öncelikli olarak bu işlemi sağlıklı bir şekilde yapabilmeniz için mutlaka internet bankacılığına dahil olmanız yani internet bankacılığınızın aktif bir halde olması gerekmektedir. Şayet internet bankacılığınız aktifse aşağıdaki adımları takip ederek; cebe para gönderebilirsiniz!

  • Öncelikli olarak ya internet bankacılığına ya da mobil uygulamaya giriş yapınız
  • Sonrasında menü kısmından ‘’Para Transferi’’ bölümünü işaretlemelisiniz
  • Bu sayfada karşınıza çok sayıda farklı seçenek çıkacaktır
  • Karşınıza çıkan seçenekler arasında yer alan CepBank ya da Cebe Para Göndermeyi Seçiniz
  • Bu işlem sonrasında sizden birtakım bilgiler istenecektir, bu bilgileri eksiz olarak girmelisiniz
  • Para göndermek istediğiniz kişiye ait cep telefon numarasını doğru bir şekilde yazınız
  • Göndermek istediğiniz toplam para tutarını doğru bir şekilde giriş yaparak, gönder demelisiniz

Şayet bu aşamaları doğru bir şekilde takip edecek olursanız oldukça pratik bir şekilde para göndermeyi de mümkün hale getirebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.