Cumartesi Bankalar Açık Mı ? Bankalar Cumartesi Açılıyor mu ?

0

Bir çoğunuzun da bildiği üzere bankaların çalışma saatleri  Pazartesi saat 09:00 ile  başlar, 12.00’da öğle tatili ile devam eder ve 13:30 itibari tekrar başlayarak 17.30’da sona erer. Mesai sonu ise 17:00’de kapanmaktadır. Yine bir çoğunuzun bilmiş olduğu üzere tüm bankaların şubeleri dahil olmak üzere hafta içi çalışmakta hafta sonları ise tatil yapmaktadır. Fakat birçok banka cumartesi Pazar günü açık olup,  bu açık olan şubeler sınırlıdır. Yani cumartesi, pazar günü açık olan şubeler kısıtlıdır. Bankaların çalışma saatleri her ne kadar aynı olsa bile bankaların bazı illerde birkaç tane şubesinin açık olduğunu görebiliriz. Bu tarz durumlarda bir çok kişinin aklına cumartesi bankalar açık mı? sorusunu getirmektedir.

Cumartesi ve Pazar Açık Olan Bankalar? Cumartesi bankalar açık mı?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bankalar hafta içi çalışsalar bile bazı bankaların belli şubeleri cumartesi ve pazar günleri açık olabiliyor. Fakat bu durum tüm bankalar için geçerli olmadığı gibi pazar ve cumartesi açık olan bankaların her şubesi açık olmayabilir. Genelde AVM içerisinde bulunan bankalar hafta sonu açık olduğu gibi, bazı hafta sonu açık olan şubeler ise belli saatler içinde ve bazıları sadece cumartesi açık olurken Pazar kapalı olduğu da  oldukça sık rastlanan bir durumdur. Genel olarak cumartesi ve pazar günü açık olan bankalar şu şekildedir; İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Finansbank, TEB

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bankaların belli şubeleri belirli adreslerde açık olup 10:00 ile 21:00  saatlerinde hizmet vermektedir.

Hafta Sonu Açık Olan Bankalarda Yapılan İşlemler

Cumartesi bankalar açık mı? sorusunun yanı sıra insanlar hafta sonu açık olan bankalarda her işlemin yapılmadığını düşünürler. İnsanların bunu düşünmesine neden olan en büyük sebep ise hafta sonu mobil bankacılık işlemlerinin yapılmamasıdır. Fakat bunun tam tersi olarak cumartesi ve pazar günü açık olan bankalarda istediğiniz her işlemi rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Herhangi bir işlem kısıtı bulunmamaktadır. Umarız cumartesi bankalar açık mı? başlıklı yazımız sizler için yararlı olmuştur. Sorularınızı  sitemizdeki yorum kısmından bizlere yazarak sorabilirsiniz.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.