Dask ve Konut Sigortası Nedir?

0

Dask ve Konut Sigortası Nedir?

Dask ve konut sigortası nedir? Dask ve konut sigortası arasındaki farklar nelerdir? Aşağıda tüm soruların yanıtı verilmiştir.

Dask ve Konut Sigortası Hakkında

Öncelikle dask ve konut sigortası nedir sorusunun yanıtlanması sağlanıyor. Dask, deprem sonucu oluşan hasarı karşılamanız için gereken anlaşmadır. Konut sigortası ise sigorta şirketlerinin paket halinde oluşturup sundukları sigorta çeşitleri arasında yer alır. Bina, ev, ev eşyaları gibi tam anlamıyla sigortanın yapılması konut sigortası adı altında gerçekleşecektir.

Dask’ın koruma alanı;

Konut için yaptırmış olduğunuz dask sonrasında, deprem olması halinde binada gerçekleşen hasar karşılanacaktır. Bunun için öncesinde dask işleminin yapılması sağlanacaktır.

Konut sigortası;

Dask ile konut sigortası arasındaki fark daskın kapsamı alanının daha düşük olmasıdır. Bakıldığında konut sigortasında yangın ve su basma durumu da göz önünde bulundurulur. Bu sebeple konutun korunması her anlamda sağlanacaktır.

Konut Sigortası Nasıl Yapılır?

Özel şirketlerin sunmuş olduğu paketlerden yararlanabilirsiniz. Evinizin korumasını sağlamak açısından, konut sigortasının hangi tehlikeleri kapsadığını detaylı şekilde öğrenin. Evin içinin de korumasının olduğu, aynı zamanda yangın, su baskını, deprem ve buna benzer pek çok olumsuz durum ile karşı karşıya kaldığınızda maddi zararı önlemek açısından sigortanızı yaptırabilirsiniz. Yıllık son derece cüzi miktarlar ile konut sigortası yaptırmak avantajlı olacaktır. Ekonomik anlamda koruma sağlamak açısından zaman kaybetmeden konut sigortası yaptırabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.