DenizBank Kimin, Ortaklık Yapısı

0

Ülkemizde hizmet veren kaliteli bankalar arasında yer alan DenizBank, birçok kategoride finans desteği vermektedir. Milyonlarca müşterisi olan banka, yönetim kurulunda bulunan kaliteli kişiler tarafından profesyonel şekilde yönetilmektedir. Durum böyle olunca DenizBank’ın sahibi kim, DenizBank kimin gibi sorular sorulmaya başlanmıştır.

DenizBank Kimin ?

DenizBank, 1997 yılında EmlakBank’tan ayrılmış ve özelleşmiştir. Bu aşamadan sonra sürekli gelişen banka, hizmet verdiği kategorileri arttırmıştır. Zorlu Holding, Tarişbank Grubu, Dexia gibi şirketler tarafından yönetilen DenizBank, geçtiğimiz yıl yapılan satış ile Emirates NBD’ye devredilmiştir. Arap markalarından biri olan Emirates NBD, birçok Arap iş adamı tarafından yönetilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli olan marka, ilk ulusal banka olma özelliğini taşımaktadır. Emirates Bank International ve National Bank of Dubai’nin birleşmesiyle ortaya çıkan marka, DenizBank’i finansal anlamda yükseltmek için satın almıştır.

DenizBank Ortaklık Yapısı

Emirates NBD Bank PJSC – 5,696,099,996 TL – %100
Ahmed Mohammed Aqil Qassim ALQassim 1 TL – %0
Saod Mohamed İbrahim Hamad Obaidalla 1 TL – %0
Mohammad Mahmood Ahmed Abdulrazzaq Albastaki 1 TL – %0
Salah Mohammed Amin Abdulla 1 TL – %0

denizbank-ortaklik-yapisi
denizbank-ortaklik-yapisi

Yukarıda yer alan veriler, DenizBank’ın resmi internet sitesinde yer almaktadır. Bu veriler, en son 06.02.2020 tarihinde güncellenmiştir.

DenizBank Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı – Hesham Al Qassim
Genel Müdür / Yönetim Kurulu Üyesi – Hakan Ateş
Yönetim Kurulu Üyesi – Shayne Nelson
Yönetim Kurulu Üyesi – Jonathan Morris
Yönetim Kurulu Üyesi – Timur Kozintsev
Yönetim Kurulu Üyesi – Derya Kumru

Birçok şehirde şubesi bulunan banka, 2.000’in üzerinde personel sayısı ile hizmet vermektedir. 1000’e yakın ATM’si bulunan DenizBank, KOBİ Kredileri, Bireysel Krediler, Yatırım ve Hazine Ürünleri, Emekli Bankacılığı gibi birçok üründe hizmet vermektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.