Ek Kart Nedir? Nasıl Çıkarılır?

0

Ek kart, asıl kredi kartına bağlı olan bir kart çeşididir. Birçok kartın kontrolünü tek elden sağlayarak kredi kartı kullanıcılarına büyük bir avantaj sağlar. Çalışma sistemi kredi kartı gibidir. Ek kartların sahip olduğu limit genellikle ana kartın sahip olduğu limit ile aynıdır fakat ek kart için ayrıca bir limit ve kart numarası talebinde bulunulabilir. Hatta kart üzerine isim bile yazdırılabilir. Ek kart, ana kart hesabına bağlı bir uygulama olduğu için ek kart üzerinden yapılmış olan tüm uygulamalar ve harcamalar ay sonunda ana kart ekstresine yansır.

Ek kart uygulaması genellikle hane içinde tek bir kredi kartına sahip olunması sonucu diğer aile bireyleri için sağlanmış olan bir kolaylık olarak görülebilir. Tabii ki ek kart uygulaması için de bir sınırlandırılma getirilmiştir. Her ana kart en fazla 10 ek kart çıktısına sahip olabilmektedir. Ayrıca kanunlar doğrultusunda ek kart çıkarılacak kişinin 16 ile 18 yaş aralığında bulunması gerekmektedir. Bu uygulama reşit olunmayan bireyler için aile onayı alınarak gerçekleştirilir. Günümüzde neredeyse tüm bankalar ek kart uygulaması için herhangi bir ücret talep etmezken, bazı bankalar ek kartlar için yıllık aidat talebinde bulunabilmektedir.

Ek Kart Nasıl Çıkarılır?

Artık günümüzde bir kredi kartına sahip olmak zannedildiği kadar zor ve uğraştırıcı bir prosedüre sahip değildir. Zira bankalar zaten tüm müşterilerine bir şekilde kredi kartı verme çabası içindedirler.

6Eğer iyi bir kredi notuna sahipseniz ve diğer ödemeleriniz ile ilgili herhangi bir sıkıntı yoksa kredi kartına sahip olmak için gereken prosedürleri tamamlayıp artık siz de bir kredi kartlı olabilirsiniz. Kredi kartı özelliğine sahip olan ek kartlar için internet bankacılığı veya banka şubeniz aracılığı ile kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

İki şekilde de gerçekleşebilen başvuru türlerinde sizden bir kart başvuru formu doldurmanız istenecektir. Gereken değerlendirmelerin (iyi kredi notuna sahip olmak ve diğer banka ödemeleriniz düzenli bir şekilde yapılıyor olması vb.) yapılması sonucunda kartınız bankanıza kayıtlı bulunan adresinize gönderilir. Bu noktada internet bankacılığı uygulaması işinizi oldukça hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.