Emekliye En Ugun Kredi Veren Bankalar

0

Emekliye En Ugun Kredi Veren Bankalar

Kredi her yaştan insanın ihtiyaç duyduğu nakit para sistemidir. Gerek alışverişlerimiz gerekse ödemelerimiz için bankalara sık sık kredi başvurusunda bulunabiliyoruz. Tabii ki bu konuda önemli olan gelir durumlarımız ve harcamalarımıza göre özel bir faiz sistemi uygulanan kredilerden bulabilmek. Birçok banka öğretmene, çalışana ve ya emekliye göre farklı faiz sistemleri ve ayrıcalıklarla kredi verebiliyor. Yazımızda size emekliliğinizde en avantajlı olan emekli kredileri hakkında bilgi vereceğiz.

Hangi Bankalardan Kredi Çekmek Daha Uygun?

Her ay maaş alan bir çalışanlar 3 ayda bir maaşını alan emeklinin durumu tabii ki kredi için aynı olamaz. Bazı bankalar kredi konusunda emeklilerin bu durumuna dikkat etmezken bazı bankalarda da emeklilere özel faiz oranları ve 3 ayda bir ödeme seçenekleriyle emeklilerin hayatını kolaylaştırıyor. Emekli faiz oranları iyice araştırılıp doğru banka seçilirse tüm emeklilerin yüzünü güldürebilir.

Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Eğer emekliyseniz kredi çekip ödeyemem, faiz oranlarıyla boğuşamam diye düşünmeyin.  Birçok banka siz emeklilere hizmet vermek için hazır.  Bankalara ihtiyaç kredisi adı altında bir bankaya başvurduğunuzda emekli olduğunuz için varsa emekliye özel bir sistemden yararlanmak istediğinizi söylemeyi unutmayın. Bankaların emeklilere sağladığı kolaylıklara gelecek olursak, bu avantajlarla her emeklinin kredi çekebileceğini söyleyebiliriz.

Bankalardan Emeklilere 24Özel Krediler

Emeklilere kredi konusunda özel ayrıcalıklar sağlayan bankalar ve fırsatları şu şekildedir:

  • Örneğin Ziraat Bankası maaşını kendi bankasından almayı tercih eden emekli müşterilerine özel kredi imkanları sağlıyor. Bunun dışında Ziraat Bankasından kredi almak isteyen emekliler için; seçeceğiniz kredi türüne göre faiz oranları değişmekler birlikte faiz oranları 1.11 ile 1.16 arasında değişiyor. 48 aya kadar vade uzatma seçeneğiyle de birlikte Ziraat Bankası kredileri oldukça avantajlı hale geliyor.
  • Halkbank’ın emeklilere özel kredi sistemi ise bu bankadan kredi çektiğinizde vadesini 48 aya kadar uzatabileceğiniz bir sistemdir.
  • Vakıf Bank’ta müşterilerine benzer avantajları sunuyor. Bu bankadan kredi çektiğinizde vadeyi 48 aya kadar uzatabilmekle birlikte taksitlerinizi 3 ayda bir ödeyebiliyorsunuz.
  • İş bankası emekliler için kredi faiz oranını 1.27 olarak belirlemiş. 50.000 TL’ye kadar kredi çekebileceğiniz bu sistemde vadenizi de 48 aya kadar uzatabiliyorsunuz.

Emeklilik faiz oranı ayrıcalıklarından yararlanmak için bankalardan kredi çekmeden önce bahsettiğimiz bankalarla da görüşürseniz ihtiyacınıza ve bütçenize göre size en uygun krediyi bulabilirsiniz. Siz emekliliğin tadını çıkarırken kredi taksitleriniz düzenli bir şekilde ve sizi zorlamadan ödenir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.