En İyi Maaş Veren Bankalar Hangileridir?

0

Hayatta her şeyin bir karşılığı vardır. Herhangi bir yerde çalışmanın, bir işi yapmanın karşılığın da alınan şeye maaş denmektedir. Maaş kişi için çok önemli bir konudur. Çünkü İnsanlar hayatlarını aldığı maaşlara göre şekillendirirler. Genel de yüksek maaş veren yerler, çalışanlar için daha çok tercih edilir. Bizler de bu makalemiz de en iyi maaş veren bankalar hangileridir sorusuna cevap arayacağız. Bankalar paranın en çok döndüğü ortamlardan bir tanesidir. Haliyle banka çalışanları da parayla en çok haşır neşir olan çalışanlardır. Bu kadar para içerisinde olan, her saniye para sayan banka çalışanlarının maaşlarının ne kadar olduğu da her zaman merak konusu olmuştur. En iyi maaş veren bankalar söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek de çıkmaktadır.

 En İyi Maaş Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalarda Çalışanların Maaşları Nasıl Belirlenir?

Her iş yerinde ve şirkette olduğu gibi bankalarda da bazı statüler mevcuttur. Bunlar gişe görevlisi, gişe asistanı, müşteri temsilcisi, müfettiş, banka müdürü ve genel müdürlük iyi adlandırırlar. Verilen maaşlar üstlenilen göreve ve sorumluluğa göre değişim göstermektedir. Bu görevleri yapanların maaşları;

  • Gişe görevlisi ortalamama olarak 2.400 – 3.500 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.
  • Gişe asistanı ortalamama olarak 2.600-4.000 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.
  • Müşteri Temsilcisi ortalamama olarak 2.550 – 4.100 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.
  • Müfettiş ortalamama olarak 3.600 – 9.000 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.
  • Banka Müdürü ortalamama olarak 5.000 – 24.000 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.
  • Genel Müdür ortalamama olarak 20.000 – 100.000 Türk Lirası civarında maaş almaktadır.

Bu ücretler aslında kâğıt üzerinde belirlenen maaşlardır. Çünkü bu maaşların yanında ikramiye, performans, temettü gibi ek ödemelerde alınmaktadır. Bu yüzden bu maaşlar tam olarak gerçekleri yansıtmamaktadır. Bu durum bankalara göre değişkenlik göstermektedir.  Hangilerinin en iyi maaş veren bankalar sıralamasında ilk sıralarda olduğunu anlayabilmek oldukça zordur.

Banka Sektörü ve Bu Sektörde ki Maaşlar

Yaşam imkânlarımızın sınırı aldığımız maaş ile paraleldir.‘‘Ayağını yorganına göre uzat’’ atasözümüze göre yaşamak zorunda olduğumuz aşikârdır. Bu durumu göz ardı eden kişi hayatında özellikle maddi anlamda çıkmazlara girebilir. Bu yüzden banka çalışanları ve bankalar da çalışmayı düşünenler için maaşların miktarı her zaman önemlidir. Ülkemizde 52 adet faaliyet gösteren banka mevcuttur. Bu bankalarda da 188 bin 837 kişi çalışmaktadır.

Böylesine büyük bir sektörde maaş konusunun gündemde  olması çok normaldir. Ancak bankaları verilen maaş konusunda sıralayabilmek çok zordur. En iyi maaş veren bankalar çalışmasını yapabilmek için banka çalışanları ile özel olarak görüşerek, gerekli bilgileri almamız gerekmektedir.  Bu konuda açık bir şekilde bilinen tek şey devlet bankalarında çalışanların maaşı, özel bankalarda çalışanlarına göre daha yüksek olduğudur.

Leave A Reply

Your email address will not be published.