En Uygun 36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi

0

Tüketiciler, yaşadıkları ekonomik sorunlardan kurtulmak için sıklıkla bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerinden yararlanmaktadır. Eş, dost, akrabadan borç istemek yerine yaşanılan maddi sorunlar için ihtiyaç kredilerinden destek almak isteyen tüketiciler, bunu en uygun faiz oranları ile çözmek istemekte. Bankaların geliri, bildiğiniz üzere kredi ve kredi kartları üzerinden elde ettikleri faizler, banka kartları üzerinden elde edilen işlem ücretlerinden oluşmaktadır. Bu nedenle bazı bankalar faiz oranını uygun tutarken bazı bankalar ise faiz oranlarında ciddi abartmalar yaptıkları görülmekte. Bu yazımız içerisinde en uygun 36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi  veren bankalar hakkında konuşmaya çalışacağız.

36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi 

En Uygun 36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Bankacılık sektörü, dünyanın en rekabetli sektörlerinden birisidir. Müşteri sayısını artırmak için bazı dönemlerde kampanyalar başlatan bankalar, son zamanlarda ihtiyaç kredisi üzerine yoğunlaşmaya başladılar. Yasal olarak bankalar maksimum 36 ay vadeli olacak şekilde ihtiyaç kredisi vermektedir. Hangi kredi olursa olsun vade sayısı arttıkça faiz oranında artışlar meydana geldiği görülüyor. 10,000 TL kredi çekme planınız olduğunu varsayalım. 36 ay vadede geri ödeme planınızın uygun olmasını istiyorsanız bankaları iyi bir şekilde araştırmanız gerekiyor. En uygun 36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi veren bankalar arasında ilk sırada Halkbank’ın yer aldığını görüyoruz.

Halkbank, 2019 yılı itibari ile %1,63 faiz oranı üzerinden 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu bağlamda 14,024 TL geri ödeme yapacak olan müşteriler, ödemelerini aylık 389,56 TL üzerinden yapmaktadır. Banka, bu krediyi verirken masraf ücreti olarak 206 TL, kredi tahsis ücreti olarak 50 TL, sigorta primi olarak ise 256 TL ücret talep etmektedir. 3 yıllık bir süreç düşünüldüğünde bankanın bu kredi türü için planladığı geri ödeme tutarının oldukça makul olduğu görülmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere her bankanın ihtiyaç kredisi için talep ettiği kredi faiz oranının birbirine göre değişiklik gösterdiğini görüyoruz. Buna göre;

En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

36 Ay Vadeli 10 Bin TL İhtiyaç Kredisi için bankaları tek tek araştırdık. Birçoğunun kampanya yaptığını görsek de faiz oranlarının halen yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bankaların tek tek ihtiyaç kredisi faiz oranları;

  • Ziraat Bankası 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı: %1,73
  • QNB Finansbank 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı: %1,79
  • ING Bank 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı: %1,84
  • Vakıfbank 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi faiz oranı: %1,84

Halkbank için belirttiğimiz örnek üzerinde olduğu gibi bankalar kredi faiz oranlarının üzerine ek olarak kredi tahsis ücreti, kredi masrafı, sigorta prim bedelleri için ekstre ücretler de tahsis ettiğini de hatırlatmadan geçmek istemiyoruz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.