Ethereum Nedir? Nasıl Alınır?

0

2015 yılında kurucularından bir tanesi Bytecoin’ın konferansına katılmış ve Etheryum’u tanıtmıştır. Tanıtımını yaptığı esnada aslında Bytecoin’ e çok benzetilmiş ise de Bytecoin’den farklı bir üst seviye gibi düşünülebilecek bir yapıya sahiptir. Peki, bu Ethereum nedir ve ne şekilde ilerlemiştir, bize sağladığı faydalar nelerdir şimdi onları bir inceleyelim. Peki, Ethereum Nedir? Nasıl Alınır?

Ethereum Nedir?

Ethereum kripto paralar olarak Bytecoin’den sonra en büyük satış ve işlem hacmine sahip ikinci bir kripto para ürünüdür. Alım satım açısından Bytecoin’ın hesap gördüğü hemen hemen her borsada işlem yapılabilmektedir. Ethereum’un tanıtımını yaparken kurucusu olan Vitalik Buterin şu ifadeleri kullanmıştır: ‘Bitcoin’i altın olarak düşünelim, Litecoin’ e de gümüş dersek, Etherum için petrol tanımını söyleyebiliriz’ tanımlamasını yapmıştır. Bytecoin’de farklı olarak transfer süresi bakımından gelişmişlik sağlamaktadır.

Ethereum’da Bytecoın’den farklı olarak ekran kartı kullanılır. Çok fazla donanımlar gerektirmeden Ethereum’u kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra birkaç küçük yazılımınızın da olması gerekmektedir. Alış ve satış işlemi yapabilmek için bir Ethereum cüzdanınızın olması gerekmektedir. Bu cüzdanı da internet üzerinden kolayca alabilirsiniz.

Ethereum Nasıl Alınır?

Ethereum.org yani Ethereum’un kendi sitesi üzerinden işlem yapabilirsiniz. İlk olarak buradan indirme linkini kullanmalısınız. Bunun dışında Ethereum’u Bytecoin’in işlem gördüğü pek çok yerden de alabilirsiniz. Cüzdanınızı aldıktan sonra istediğiniz şekilde kasım yapabilirsiniz. Ayrıca Exmo gibi özel içerikli sitelerden de Ethereum transferi yapabilir veya Ethereum’u paraya dönüştürebilirsiniz.

Kredi kartınız veya farklı bir ödeme ile Ethere’u kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ethereum’un her gün değişen skalasına binayen yatırım yapmak isterseniz size tavsiyemiz bir ön incelemede bulunmanız olacaktır. Ethereum cüzdanınızı doldurduktan sonra ister alış veriş yaparsınız isterseniz de başka birisi ile transfer de yapabilme şansınız da vardır. Yani cüzdanınız üzerinde oynamalar size kalmıştır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.