Ev Hanımları Nasıl Maaş Alabilir ? Ev Hanımı Maaşları

0

Bugün ki yazımızda son zamanlarda oldukça popüler olan ev hanımlarına maaş 2019 konusuna değineceğiz. Ev hanımları devletten maaş almak istiyorlarsa bir kaç şartı yerine getirmelidir. Ev hanımlarının devletten maaş alabilmeleri için 18 yaşını doldurmuş olmaları ve herhangi bir iş yerinde çalışmıyor olmaları gerekmektedir. Bu iki önemli şartın yanı sıra kendilerinin yapmış olduğu  havlu, çorap ve dantel gibi el işlerinin satışını gerçekleştirmeleri istenmektedir.

Ev Hanımlarına Maaş 2019 Başvurusu

Ev hanımları maaş almak istiyorsa bazı kurumlara müracaat etmeleri gerekmektedir. Ev hanımları maaş başvuru için yaşadıkları yerin Sosyal Güvenlik Kurumuna gitmeleri gerekmektedir.  Sosyal Güvenlik Kurumuna giderken gerekli evraklarında götürülmesi de gerekmektedir. Aksi takdirde git gel yapabilirsiniz.

[ilgili_yazi id=”1085″]

Ev Hanımlarına İşsizlik Maaşı İçin Gerekli Evraklar

Ev hanımları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ev hanımlarına vermiş olduğu maaştan faydalanmak istiyorlarsa bazı evraklara ihtiyaç duymaktadırlar. Bu evrakları tamamlayarak kısa bir süre içerisinde devletin ev hanımlarına tanımış olduğu bu güzel uygulamadan faydalanabilirler. Ev Hanımlarına Maaş 2019 gereken evraklar listesi şu şekilde;

  1. T.C Kimlik fotokopisi
  2. Gelir Vergisinden mükellef olunmadığına dair yazılı dilekçe
  3. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından verilen İsteğe Bağlı Sigorta Giriş Bildirisi formu

Ev Hanımlarının Maaş Alabilmesi İçin Gerekli Şartlar

Ev hanımlarına maaş haberi 2019 yılında ilk kez verilmişti. Ev hanımları yukarıda da bahsettiğimiz üzere maaş uygulamasından faydalanmak için bazı gerekli şartları başarı ile tamamlamaları gerekiyor. Ev hanımlarının maaş talebinde bulunması için yerine getirmeleri gereken şartlar şunlardır;

  1. T.C Vatandaşı olmak,
  2. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşamını sürdürmek,
  3. Gelir vergisi ödemiyor veya muaf olmak,
  4. 18 yaşından büyük olmak,
  5. Evde bazı şeyleri üretiyor olmak,

Ev Hanımlarına Verilen Maaşın Kapsadıkları

Ev hanımlarına verilen maaş sadece maddi yardımı kapsamamaktadır. Verilen bu maaşın içerisinde sağlık yardımı ve prim ödemesi gibi şeylerde bulunmaktadır. Tüm şartları eksiksiz bir şekilde yerine getiren ev hanımları bu maaşı kolay bir şekilde alabilirler. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz üzere ev hanımlarının bu maaştan faydalanmak istiyorlarsa evde bir şey üretmeleri gerekiyor.  Ev hanımlarının 5 yıllık primleri ödenmiş ise zaman maaş ailesine verilmektedir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.