Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır?

0

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır?

Son zamanlarda çok sık bir şekilde duyulmaya başlanan faturalı hatlara kredi alma işlemleri hakkında araştırma yapan kişiler aslında bunun bir dolandırıcılık yöntemi olduğunu görebilmektedirler. Bankalar ile ilişkileri iyi olmayan ve aynı zamanda bir an önce nakit sorunlarını çözmek isteyen kişiler kredi taleplerine olumlu yanıt alamadıkları durumlarda çoğu zaman bu tarz ilanlara itibar ederek mağdur olmaktadırlar. Bu şekilde hizmet verdiklerini iddia eden kişiler genellikle kredi almak gibi bir hizmet vermemektedir.

Faturalı Hat İle Kredi Almanın Yolları

Bu kişilerin yaptığı tek şey ilgili faturalı hattın üzerine pahalı bir cep telefonu almak ve bu telefonu nakit olarak satarak nakit parayı hat sahibine vermektir. Yani bu işlemleri yapmak için mutlaka bir aracıya gerek yoktur. İsteyen herkes nakit sorununu çözmek için kendi hatlarının üzerine cep telefonu alarak satabilir. Örneğin hattın üzerine 5000 liralık bir telefon alan kişi bunu 24 veya 36 ay boyunca faturasına ilave edilecek taksitler ile ödeyebilmektedir.

Alınan telefonu kutularını açmadan hemen satan kişiler ortalama 200 – 300 tl kayıp ile nakit elde edebilmektedirler. Ancak aracılar ile çalışıldığı zaman bu kişiler alınan telefonu ortalama 5000 tl’ye satıp birde kendileri için kâr payı kesmekte ve insanların alacakları nakit oranını daha da düşürmektedirler. Bankalardan kredi çekemeyen kişilerin çok sık bir şekilde denedikleri bu işlemler günümüzde nakit temin etmenin en kolay yollarından biri olarak gösterilmektedir.

Faturalı Hatta Kredi Almanın Yolları

Bu yöntemi kullanan kişiler kısa zaman içinde ortalama 4000 – 5000 tl’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektedirler. Ancak önemli olan telefonların geri ödeme koşulları hakkında araştırma yapmak ve hatta ilave edilecek olan tutarın ödenip ödenemeyeceği hakkında bütçe planlaması yapmaktır. Hatta kredi çıkarma konusunda hem sokak aralarında duvarlara asılan ilanlar hem de cep telefonlarına gelen mesajlara itibar edilmemesini öneren uzmanlar bu konuda yapılacak olan en doğru seçimin özellikle faturalı hat sahibi olan kişilerin alacakları cep telefonlarını hemen satarak nakit temin etmeleri olduğunu da belirtmektedirler.

Faturalı Hat İle Kredi Almak Mümkün Mü?

Hem çok mantıklı hem de bankadan kredi almış gibi geri ödemeleri olan bu seçenek özellikle isimleri bankaların kara listelerinde yer alan ve aynı zamanda kredi taleplerine olumlu yanıt alamayan kişiler için nakit temin etmenin en kolay yollarından biridir. Faturalı hatta kredi alma konusunda araştırma yapan ve sadece telefon alıp satarak nakit temin edebileceklerini gören insanlar minimum 6 aylık faturalı abone olmalı ve faturalarını daima düzenli olarak okumuş olmalıdırlar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.