Garanti Bankası Hesap Kapatma

0

Bankacılık işlemlerini kapsamlı bir şekilde yapabilen bankalar arasında yer alan Garanti Bankası çok sayıda farklı müşteriye hizmet sunuyor. Garanti Bankasında hesap sahibi olan mevduat sahipleri zaman zaman bu hesaplarını da kapatmayı isteyebiliyor. Bu kapsamda Garanti Bankası hesap kapatma nasıl yapılır? Sorusu da yanıtı merak edilen bir soru olarak karşımıza çıkıyor.

Garanti BBVA hesap kapatma nasıl yapılır? Şayet Garanti Bankasında hesap açmışsanız ve farklı nedenlerden dolayı bu hesabı kapatmayı istiyorsanız; karşınıza farklı seçenekler çıkmaktadır. Bu kapsamda Garanti Bankasının hesabı nasıl kapatılır? Sorusuna bir adet hesap kapatma dilekçesi vererek, diye yanıt vermek de mümkün olmaktadır. Bununla birlikte günümüz koşullarında bizzat banka şubesine gitmeye gerek kalmadan da hesap kapatma işleminin yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Peki Garanti Bankası hesap kapatma nasıl yapılıyor? İşte ayrıntılar!

Garanti Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Günümüz itibariyle Garanti Bankası hesap kapatma işlemi yapmak istediğinizde karşınıza farklı seçenekler çıkmaktadır. Bu kapsamda aşağıdaki yöntemleri değerlendirerek Garanti Bankası hesap kapatma işlemini yapabilirsiniz:

  • Garanti Bankası şubesine bizzat giderek hesabınızı kapatabilirsiniz
  • Garanti Bankası çağrı merkezini arayarak banka hesabınızı kapatabilirsiniz
  • Garanti BBVA internet şubesini kullanarak banka hesabınızı kapatabilirsiniz
  • Garanti BBVA mobil uygulamayı kullanarak banka hesabınızı kapatabilirsiniz

Garanti Bankası Hesap Kapatma

Bizzat banka şubesine giderek Garanti BBVA hesabınızı gayet pratik bir şekilde kapatabilirsiniz. Ancak bu yöntem biraz vakit alıcı bir yöntem olarak tanımlanmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için banka şubesine bizzat gitmelisiniz. Sıra numarası almalısınız, ardından hesap kapatma dilekçesini ilgili görevliye iletmelisiniz. Sonrasında ise hesabınızı kısa bir süre içerisinde kapatmanız mümkün olacaktır.

Garanti Bankası hesap kapatma işlemi için bankanın çağrı merkezini arayabilirsiniz. 444 0 333 numarasını arayarak, ilgili adımları takip ettikten sonra banka hesabınızı kapatmanız mümkün olmaktadır. Burada müşteri temsilcisiyle konuşarak, hesabınızı kapatmalısınız. Müşteri temsilcisi size birkaç güvenlik sorusu sorduktan sonra hesap kapatma talebinizi onaylıyor musunuz? Diye soracaktır. Siz onay verdikten sonra da artık hesabınız kapatılmış olacaktır.

Garanti BBVA Mobil ve İnternet Bankacılığından Hesap Kapatma

Garanti BBVA mobil bankacılık hizmeti ve internet bankacılığını kullanarak oldukça pratik bir şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz. Üstelik bu yöntem sayesinde pek de vakit kaybetmeden banka hesabınızı kapatmanız mümkün olacaktır. Menü kısmında yer alan hesaplar kısmından ilgili menüye geçiş yaparak, banka hesabınızın kapatma talebini oluşturabilirsiniz. Siz kapatma talebi oluşturduktan sonra kısa bir süre içerisinde banka hesabınız da kapatılacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.