Garanti Bankası Sanal Kart Oluşturmak

0

İnternette aktif olarak alışveriş sistemini kullanan kişiler güvenlik konusunda bazen endişe duyabiliyorlar. Bu sebeple bankalar kullanıcılarını güvende tutmak amacıyla sanal kart hizmetini piyasaya sürdü. Bu hizmet sayesinde asıl kartınızın numarasını girmeden tek kullanımlık yeni bir kart oluşturarak o kartın numarasıyla alışveriş yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu kartın içerisinde bulunan bakiye kredi kartınız ile entegreli çalışarak sizin tarafınızdan belirlenmektedir. Bu karta fiziki olarak sahip olamamanızın yanı sıra istediğiniz süre içerisinde kapatma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Garanti Bankası’da müşterilerinin bu hizmetten faydalanmasını sağlamak için yılda 6 adet sanal kart oluşturma imkanı tanımaktadır. Kartı kullandıktan sonra geri kapatmanıza herhangi bir şekilde gerek yok. Bu kartı her alışverişinizde kullanabilirsiniz. Bakiye sizin tarafınızdan belirlendiği için haberiniz olmadan para çekim gibi bir şey söz konusu olmuyor.

Garanti Bankası Sanal Kart Nasıl Oluşturulur?

Garanti Bankası sanal kart oluşturma işlemini gerçekleştirmek için internet şubesine giriş yaparak işlemlere başlamanız gerekmektedir. Başarıyla giriş yaptıktan sonra aşağıda sizlere belirttiğimiz adımları doğru bir şekilde takip etmeniz sanal kart oluşturma işlemi için yeterli olacaktır.

  1. Sanal kart oluşturmak için gerçekleştirmeniz gereken ilk adım “Başvuru” kısmına girip buradan “Kart” kısmına gelmektir.
  2. Karşınıza çıkacak ekrandan “Sanal Kart” sekmesinin altında bulunan “Başvur” butonuna basmanız sanal kart başvurusu için yeterli oluyor.
  3. 2. Adımın ardından karşınıza sanal kart başvurusu ile ilgili gerekli bilgilerin verildiği bir ekran gelecek ve bu ekranda gerekli bilgileri okuduktan sonra alt kısımda bulunan “Başvur” seçeneğine tekrardan tıklamanız gerekecektir.
  4. Ardından sizden sanal kartınızın bağlı olacağı hesabı seçmeniz istenecektir. Hangi hesabın veya kartın bağlı olmasını istiyorsanız onu seçin ve devam butonunu tıklayın.

Bu adımın sonucunda sanal kartınız başarıyla oluşturulacak ve sanal kartınıza ait bilgiler sizlere verilecektir. 55 ile başlayıp devam eden 16 haneye sahip numara sanal kartınızın numarasıdır. Bunun yanında yazan bilgiler son kullanma tarihi ve güvenlik numarasından ibarettir.

Garanti Bankası Sanal Karta Para Nasıl Aktarılır?

Garanti Bankasına ait bir sanal kartınız var ise bu karta para aktarmakta sanal kartı oluşturmak kadar kolay bir işlemdir. Bu işlem aşağıda adımlar eşliğinde sizlere anlatılmıştır.

  1. Kartlarım menüsünden sanal kartı seçerek karşınıza çıkan ekrandan para aktarımı işlemini tamamlayın.
  2. Hesabınızdan kartınıza para aktarım yapma seçeneğini seçerek aktarmak istediğiniz para miktarını girin.
  3. Bu adımların sonucunda sanal kartınıza para aktarılmış olacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.