Garanti İban Sorgulama, Şube Kodu ve Hesap Numarası Öğrenme

Garanti İban Sorgulama, Şube Kodu ve Hesap Numarası Öğrenme

0

Garanti iban sorgulama işlemi nasıl yapılır şeklinde birçok soru sorulmaktadır. Aynı zamanda Garanti Bankası şube kodu ve hesap no öğrenme şeklinde de birçok arama yapılmaktadır. Yazımız sayesinde Garanti Bankası iban nasıl öğrenilir sorusuna yanıt bulabileceksiniz.

Garanti İban Sorgulama

Iban, 26 haneden oluşmaktadır. İlk 2 hane ülke kodu, sonraki 2 hane kontrol basamakları, daha sonra gelen 5 hane banka kodu, sonraki 1 hane rezerv alan kodu ve son kalan 16 hane, hesap numarasından oluşmaktadır. Iban numarasını bu şekilde parçalara bölebiliriz. Bu sayede Iban’da yer alan hanelerin ne anlama geldiğini öğrenmiş oldunuz. Şimdi, Garanti Bankası iban sorgulama işlemine geçelim.

garanti-bankası-hesap-no-öğrenme
garanti-bankası-hesap-no-öğrenme

Garanti Bankası, bu konuda yardımcı olmakta ve çevrimiçi olarak iban sorgulama işlemini mümkün kılmaktadır. https://www.garantibbva.com.tr/ adresinde yer alan ‘IBAN Sorgulama’ sekmesinden IBAN sorgulayabilirsiniz. IBAN sorgulamak için Şube Kodu ve Hesap Numarası girmeniz gerekmektedir. Şube Kodu veya Hesap Numarası’nı bilmiyorsanız, aşağıda yer alan işlemleri dikkatlice okuyunuz.

Garanti Bankası Şube Kodu ve Hesap Numarası Öğrenme

Az önce bahsettiğimiz gibi Garanti Bankası şube kodu ve hesap no öğrenme merak edilmektedir. Hesap numarası, IBAN’ın içerisinde yer almaktadır. Son 16 hane, sizin hesap numaranızdır. Şube kodu, Garanti Bankası’nın resmi internet sitesinde yer alan ‘IBAN Sorgulama’ kısmında yer almaktadır. Hesabı açtırdığınız şehir ve ilçeyi seçerek, şube kodunuzu öğrenebilirsiniz. Şube kodu, şube adı, şehir ve ilçe şeklinde liste bulunmaktadır.

Tüm bilgilerinize ulaştıktan sonra IBAN sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız internet adresinden sadece Garanti Bankası’na ait olan IBAN sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Başka bankaya ait olan IBAN sorgulama işlemleri, hata olarak karşınıza çıkar. Bu noktada yanlış bilgi girmemeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde girilen hesap numarası veya şube kodu, başka hesap ile eşleşecek ve karşınıza yanlış bilgi çıkacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.