Garanti Kartsız Para Çekme

0

Garanti Bankası müşterilerin para çekme konusunda pek çok seçenek sunabildiği gibi kartsız para çekme olanağı da sunmaktadır. Bu kapsamda Garanti kartsız para çekme işlemi için 2 farklı yöntemden söz edebiliriz. Garanti Bankası kartsız para çekme yöntemleri aşağıdaki gibidir:

  • CepBank Aracılığıyla Kartsız Para Çekme
  • Garanti Bankası QR Kod Kullanarak Kartsız Para Çekme

Günümüz koşullarında Garanti Bankasının kartsız olarak para çekmek konusunda müşterilerinin taleplerini karşılamak noktasında oldukça başarılıdır. Genel olarak QP işlemleriyle Garanti CepBank uygulamasının numara para göndererek; kartsız para çekebilirsiniz. Şimdi sizler için bu yöntemleri tek tek inceleyelim!

CepBank Aracılığıyla Kartsız Para Çekme İşlemi

Garanti Bankası kart kullanmadan para çekme yöntemleri arasında ilk akla gelen seçenek elbette ki CepBank’ı kullanarak kartsız para çekme yöntemidir. Garanti Bankası kartsız para çekme işlemini CepBank aracılığıyla yapmak esasında günümüz koşullarında en mantıklı seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Şayet CepBank aracılığıyla tarafınıza para gönderilmişse; bu parayı kartsız olarak çekebilmeniz mümkündür.

CepBank aracılığıyla size para gönderilmişse, bu parayı Garanti Bankasına ait olan bankamatiklerden çekebilirsiniz. Garanti kartsız para çekme için elbette ki size gönderilen şifreyi biliyor olmalısınız! Burada dikkat edeceğiniz en temel husus; CepBank aracılığıyla size para gönderildiğinde cep telefonunuza bir mesaj geleceğidir. Bu mesajda ‘’ adını soyadınız yazacaktır – Bununla birlikte size bir de şifre gönderilir.’’ Mutlaka bu şifreyi Garanti Bankası bankamatiğine girmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Garanti Kartsız Para Çekme

CepBank aracılığıyla tarafınıza gönderilmiş olan parayı 7 gün içerisinde çekmek durumundasınız. Para çekme işlemini Garanti Bankası bankamatiğinden yaparken aşağıdaki basamakları takip etmelisiniz!

  • Bankamatikte sadece ‘’ Giriş ‘’ ibaresi yazan tuşa basın
  • Karşınıza yeni bir menü çıkacaktır. Bu menüden ‘’CepBank Para Çekme‘’ seçeneğini tıklayın
  • Ardından mutlaka para gönderen kişinin cep telefon numarasını girin
  • Devamında kendi cep telefon numaranızı doğru bir şekilde girin
  • Cep telefonunuza daha önceden gelen para miktarını girin
  • Devamında yine daha önceden cep telefonunuza göndermiş olan şifreyi girin
  • Şifreyi doğru bir şekilde girdikten sonra artık paranızı pratik bir şekilde çekebilirsiniz

Garanti Bankası QR Kod Kullanarak Kartsız Para Çekme

Elbette ki Garanti Bankasında QR kodu kullanarak para çekme yönteminin bulunduğunu söyleyebiliriz. QR kodunu kullanarak Garanti kartsız para çekme işlemi için öncelikli olarak bankanın cep uygulamasını indirmiş olmalısınız. Garanti Bankasının mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra QR işlemleri bölümü işaretlemelisiniz. Bu bölümü tıkladığınızda karşınıza çıkan yeni menüden çekmek istediğiniz tutarı yazmalısınız. Devamında parolanızı yazmalısınız. Bu aşamadan sonra bankamatikteki QP kod uygulamasını tanıtmalısınız. Böylece kartsız olarak paranızı çekebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.