Gümüş Hesabı Olan Bankalar, Gümüş Hangi Bankalardan Alınabilir?

0

Günümüzde insanlar gelecekleri için ya da ihtiyaçları için birikime önem veriyor ve birikimlerini değişik şekillerde değerlendiriyor. Artık birikimlerini değerlendirmek isteyenler içinde birçok yol bulunuyor. Kimi insanlar paralarını vadeli mevduat hesaplarına yatırırken, kimi insanlar birikimlerini döviz kuruna yatırıyor. Kimi insanlar ise birikimlerini altın ya da gümüş alarak değerlendiriyor. Eskiden sadece altın çok iyi bir yatırım aracıyken artık gümüşte yatırımcılarına iyi para kazandırıyor. Hatta bu nedenle artık birçok banka sadece altın hesabı açmıyor, gümüş hesabı da açıyorlar. Peki gümüş hesabı nedir? Hangi bankalarda gümüş hesabı vardır? Bankalardaki gümüş hesabın özellikleri nelerdir?

Gümüş hesabı nedir? Gümüş hesabı birikimlerinizi gümüş olarak değerlendiren vadesiz bir hesap türüdür. Gümüş hesabında, istediğiniz zaman gram bazında gümüş alımı ve satımı yapabilirsiniz.

Gümüş Hesabı olan Bankalar Hangileridir?

Gümüşe olan yatırım ilgisinin artmasıyla birlikte bankalarda gümüş hesapları çıkarmaya başladılar. Bu anlamda gümüşü bankadan alıp satabilmek mümkün olmaya başladı. Bu da yatırımcıların daha kolay işlem yapabilmelerinin yolunu açtı. Gümüş hesabı olan bankalar Kuveyt Türk bankası, Ziraat katılım, Vakıf bank, Türkiye finans bankası, Albaraka ve Fiba bank’tır.

Gümüş Hesabı Olan Bankalar ve Gümüş Hesabın Özellikleri

Gümüş hesabı sunan bankalar aracılığı ile gümüş alım satımı kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Dilerseniz şimdi gümüş hesabı sunan bankaların özelliklerine birlikte göz atalım.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Hesabı

Kuveyt Türk bankasında cari hesap olarak açılan gümüş hesabınızla birikimlerinizi güvenli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Kuveyt Türk gümüş hesabını Kuveyt Türk şubelerinden, Kuveyt Türk mobil ve internet şubelerinden hızlı bir şekilde açabilirsiniz.

Gümüş Hesabın Özellikleri

Gümüş hesabınızla Tl, Euro ve Usd hesaplarından avantajlı kurlarla gümüş alabilirsiniz. Kuveyt Türk’ün mobil uygulamasıyla ve internet şubesiyle 5 gün 24 saat gümüş alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Gümüş hesabınızdaki bakiyeniz ile gümüş havale yapabilirsiniz. Gümüş hesabınızdan emir ile otomatik alım satım talimatı verebilirsiniz. Gümüş hesabınızda bulunan gümüşlerinizi fiziki granül ya da külçe gümüş olarak Kuveyt Türk şubelerinden alabilirsiniz.

Ziraat Katılım Gümüş Hesabı

Ziraat Katılım bankasında da gümüş hesabı açtırabilirsiniz. Böylece birikimlerinizi çalınma ya da kaybolma riski olmadan değerlendirip, istediğiniz zaman gümüş hesabınızla alım satım yapabilirsiniz. Ziraat katılım bankasında gümüş hesabı açtırmak için bankalarının şubelerine gidebilir ya da internet bankacılığından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası Gümüş Hesabı Özellikleri

Gümüş hesabı için alım satımı yapılan gümüşler 1000/1000 Saflıktadır. Gümüş hesabınızdan diğer bankalara havale yapabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman gümüş alım satımı da yapabilirsiniz.

Vakıfbank Gümüş Hesabı

Vakıfbank’ta da gümüş hesabı açtırabilir ve birikimlerinizi gümüş hesabında değerlendirebilirsiniz. Vakıfbank’ta gümüş hesabı açmak için size en yakın Vakıfbank şubelerine gidebilir ya da Vakıfbank’ın internet bankacılığından gümüş hesabınızı açtırabilirsiniz.

Vakıfbank Gümüş Hesabı Özellikleri:

Vakıfbank’ta açılan gümüş hesabı vadesiz bir hesaptır.

Vakıfbank gümüş hesabında gümüş işlemleriniz 1000/1000 saflıktaki 1 gram gümüş değeri üzerinden gerçekleşir.

Gümüş hesabı faizsiz bir yatırım aracı olup gümüş değer kazandıkça birikimleriniz artar.

Vakıfbank’ta gümüş alım satım işlemlerinizi masrafsız olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Gümüş alım satım işlemlerinizi Vakıfbank şubelerinden,Vakıfbank internet bankacılığı ve Vakıfbank mobil bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası

Gümüş hesabı olan bankalardan birisi de Türkiye Finans Bankası’dır. Türkiye Finans Bankasından gümüş hesabı açarak birikimlerinizi güvenle değerlendirebilirsiniz.

Türkiye Finans Bank Gümüş Hesabı özellikleri:

Türkiye Finans gümüş hesabında alım satımı yapılan gümüşler 999/1000 saflıktadır ve minimum işlem tutarı 0.01 gramdır.

Gümüş hesap açtırmak için müşteri iletişim merkezini kullanabilir ve anlık kur fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Albaraka Gümüş Hesabı

Albaraka’da vadesiz gümüş hesabı açtırarak kesintisiz hizmet alabilirsiniz. Albaraka’nın dijital bankacılık kanallarını kullanarak açtırabileceğiniz gümüş hesabından gümüş alım satımı yapabilirsiniz

Albaraka Gümüş Hesabı Özellikleri

Albaraka’da gümüş alım satımını Albaraka mobil ve internet şubesi aracılığıyla 7 gün 24 saat kesintisiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka’da gümüş hesabınız için hiçbir işletim ücreti alınmamaktadır.

Albaraka’da en az 1.5 gram gümüş alıp satabilirsiniz.

Fibabank Gümüş Hesabı

Fibabanka’da gümüş hesabı açtırıp birikimlerinizi güvenle değerlendirebilirsiniz. Fibabanka’da çalınma ve kaybolma riski olmadan gümüş hesabınızla güvenli ve karlı bir şekilde gümüş biriktirebilirsiniz. Fibabanka’da gümüş hesabı açtırmak için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Fibabanka Gümüş Hesap Özellikleri

Fibabanka gümüş hesabında vadesiz TL ya da Usd hesabınızla gerçekleştireceğiniz gümüş alış satış işlemlerinde döviz alıp satar gibi 1 gram ve katları şeklinde işlem yapabilirsiniz.

  • Fibabanka’da gümüş hesap aracılığıyla işlemler kaydi olarak yapılır. Bu nedenle gümüşün fiziksel teslimi söz konusu değildir.
  • Fibabanka’da alım satıma konu olan gümüşün saflık değeri 99,9/100 dür.
  • Fibabanka’da Gümüş hesabınızdan diğer tüm gümüş hesaplarına gram bazında gümüş havalesi yapılabilir.
  • Gümüş hesabınızdan herhangi bir şekilde hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
  • Fibabanka’da vadesiz gümüş hesabına faiz işletilmez.

Görüldüğü üzere birçok banka’da gümüş hesap bulunmaktadır. Gümüş hesabı olan bankaları ve bu bankaların gümüş hesap özelliklerini yukarıdaki yazımızda belirttik. Siz de yatırımınızı gümüş hesabı açarak değerlendirmek istiyorsanız bankaların gümüş hesap özelliklerine bakarak istediğiniz banka’dan gümüş hesap açtırabilir ve yatırımlarınızı bu hesapta değerlendirebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.