Hangi Bankadan Gümüş Alınır? Gümüş Satan Bankalar 2021

0

Gümüş son dönemin en popüler yatırım araçları içerisinde yer alıyor. Bu bölümde gümüş satan bankalar hangileri, hangi bankalardan gümüş alınabilir sorusuna bu yazımız ile cevap vermek istedik. Sizler için gümüş satan bankaları araştırdık ve sonuçlarını paylaştık. Keyifli okumalar..

Gümüş Satan Bankalar Hangileri?

Değerli madenlere yatırım gerçekleştirildiğinde, akla gelen ilk maden altın olsa da aslında gümüş de yatırımcıların belirli bir kısmı tarafından güvenilir bir emtia olarak tercih edilmektedir. Çünkü doğru bir platform seçildiğinde, gümüş yatırımları sayesinde de kazanç elde etmek gayet mümkündür. Bu nedenle gümüş yatırımına başlamak isteyen birçok kişinin merak ettiği sorular arasında hangi bankaların gümüş satışı yaptığı bulunmaktadır.

İyi bir zamanlama yapılırsa ve doğru bir stratejiden faydalanılırsa, gümüş yatırımı yapıldığında altın ya da dolar gibi farklı yatırım araçlarının sağladığı kazanç aynı şekilde elde edilebilir. Bu nedenle riskleri ve stratejileri göz önünde bulundurmak ile birlikte doğru yatırım noktasında gümüş yatırımı kazancı elde edilebilir.

Gümüş Yatırımı Nasıl Yapılır?

Ülkemizde gümüş yatırımı gerçekleştirebilmek için bilindiği üzere klasik gümüş ticareti gerçekleştirmek ilk yöntem oluşturmakla birlikte diğeri ise Türkiye’de gümüş satışı gerçekleştiren bankalardan gümüş alımı gerçekleştirmektir. İlk yöntemde tıpkı ziynet eşyası olarak altın aldığınız gibi herhangi bir kuyumcu işletmesinden veya değerli emtiaların satışını yapan bir işletmeden fiziki olarak gümüş madenini külçe, takı veya gram olarak satın alabilirsiniz.

Günümüzün modern yatırım yöntemlerinde tüm yatırım araçları için bankalardan sanal yatırım gerçekleştirme imkanı bulunduğu için gümüş yatırımı açısından da bankalardan alışveriş yapmak tercih edilebilir. Çünkü örnek olarak herhangi bir bankada dolar ve altın hesabı açtığınızda, dijital yatırım gerçekleştirecek hesabınızda bu araçları biriktirdiğiniz gibi bugün sizlere gümüş hesabı açma imkanı da sunulmaktadır. Fiziki gümüş yatırımı daha mantıklı ve avantajlı görülse de istediğiniz her saniye nakde dönüştürme imkanı ve sunulan fonlar ile birlikte devlet desteği gibi fırsatların sunulması açısından banka yatırımları daha fırsat dolu görülebilir.

Gümüş Yatırım Yöntemlerinin Karşılaştırılması

Gümüş yatırımında fiziki yatırım gerçekleştirildiğinde elde edeceğiniz gümüş her zaman elinizin altında olacak ve istediğiniz zaman her yerde kullanabilir veya ödeme aracı olarak kabul edilebilir bir şekilde bulunacaktır. Fakat fiziki yatırım yaptığınızdan evinizde veya işyerinizde gümüşü muhafaza etmek, hırsızlığa karşı korumak, doğru noktalardan alışveriş yapılmadığında dolandırılmak gibi birçok risk yer alır.

Bankalar üzerinden gümüş yatırımı yaptığınızda ise hiçbir güvenlik tehlikesi ile karşılaşmadan yaşayacağınız tüm sıkıntılarda da bankayı sorumlu tutabilecek şekilde yatırım gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar 24 saat boyunca elinizde bulunan yatırım aracını bozdurma, düşük makas aralıkları ile birlikte zarar etmeden işlem yapma ve istediğinizde vade farkı ile faiz geliri elde etme imkanı sunmaktadır. Ancak bankalardan yapılan gümüş yatırımında ise çok düşük bir ihtimal olsa dahi bankanın batması ve devlet güvencesi bulunsa dahi ödemenizi tekrar alabilmeniz için çok uzun süre beklemeniz gibi ihtimaller yer alabilir.

Hangi Bankalardan Gümüş Satın Alınabilir?

Bankalardan yapılan gümüş yatırımında size sunulan yatırım aracı binde bin saflık oranına sahiptir. 7/24 yatırım yapma ve yatırımları peşin paraya dönüştürme imkanı ile birlikte bankalardan gümüş satın almak istediğinizde, günümüzde hem devlet bankaları hem özel bankalar arasında bu imkanı sunan kurumlar yer almaktadır. Bugün gümüş satışı gerçekleştiren bankalara bakıldığında net olarak devlet bankaları kapsamında Vakıfbank önde gelmek üzere özel finans kuruluşları arasında ise

  • Denizbank
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • HSBC yer almaktadır.

Dilerseniz gümüş fiyatı hesaplaması konusuna da göz atarak gümüş hakkında daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.