Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

0

2019 yılının ilk günlerinde bankaların bir dizi yapılandırma faaliyetlerine girdiğini görüyoruz. İlk olarak Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile başlayan bu sürece Halkbank’da dahil oldu. Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi yapan bankalar arasına girerek müşterilerine bir fırsat daha sunmak istedi. Ekonomik nedenlerden ötürü kredi kartı borçlarını ödeyemeyen kişiler, %1,10 faiz oranı ile 60 aya vade ile borçlarını tekrardan yapılandırabilecekler. Yapılandırmanın kapsamının oldukça geniş olduğunu, Halkbank içerisinde bulunan birden fazla kredi kartı borcunuzu tek bir çatı altında toplayabileceğiniz gibi diğer bankalarda bulunan kredi kartı borcalarınızı da Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma ile tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Konu hakkındaki detaylı açıklamalarda bulunmaya devam edersek;

Halkbank Destek Kredisi

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı kullanımı birçok kişi bir avantaj gibi görülse de doğru kullanılmaması durumunda birçok sorun ve mağduriyetler ortaya çıkarabilmektedir. Ekonomik sıkıntılar yüzünden kredi kartı borçlarını ödeyemeyen, sürekli birikerek çoğalmasına neden olan kişiler için bir şans sunulduğunu görmekteyiz. Halk Destek Kredisi adı altında sunulan bu fırsat, kredi kartı borcu tutarınca bir kredi verilerek borçların yapılandırılmasına katkı sağlıyor. %1,10 faiz oranından başlayan yapılandırma paketi için 60 aya kadar valenlendirme seçeneği sunuluyor. Oldukça kısa süre için geçerli olan bu kampa için en yakınınızda bulunan Halkbank şubesini ziyaret ederek kredi kartı borç yapılandırması istediğinizi dile getirmeniz gerekmektedir.

Halkbank 60 Ay Vade İle Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Halk Destek Kredisi adı altında verilen bu yapılandırma için daha önceden de bahsettiğimiz üzere %1,10 faiz oranı uygulandığını söyleyebiliriz. Borç tutarına göre 60 aya kadar vadelendirme imkanı sağlayan Halkbank, bu sayede kredi kartı borcunu ödemek isteyen fakat imkansızlıklardan ötürü ödemede bulunamayan kişilere bu sayede bankacılık geçmişlerini düzeltebilmektedir. Bu fırsat sadece Halkbank içerisinde bulunan kredi kartı borçları ile sınırlı kalmamıştır. Diğer bankalar üzerinde bulunan kredi kartı borçlarınızı da Halk Destek Paketi ile yapılandırarak rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu konuda sınırlandırmaların bulunup bulunmadığını merak eden kişiler konu hakkındaki detayları Halkbank şubelerinden alabilmekteler.

Halkbank Destek Kredisi Tutar Hesaplama

Halkbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için Halk Destek Kredisinden yararlanılmak gerekiyor. Yapılandırma için kredi çeken kişiler;

  • 24 aya vade seçeneği üzerinden çekilen krediler için %1,10
  • 24 ay ile 60 ay arası vade seçeneği bulunan krediler için %1,20 oranında kredi faiz oranı uygulanmaktadır
Kredi Tutarı (TLVadeAylık Faiz OranıTahsis ÜcretiTaksit TutarıYıllık Maliyet Oranı (%)
8,00024 AY%1,1042,00 TL391,09 TL17,6670
8,00060 Ay%1,2042,00 TL200,03 TL19,0026

Örnek olarak belirttiğimiz tutar üzerinden bir ödeme tablosu oluşturmaya çalıştık. Sizler de kendinize en yakın Halkbank şubelerine giderek Halk Destek Kredisi hakkında bilgiler edinerek kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.