Hangi Öğrenci Kredi Kartı Daha Avantajlı

0

Hangi Öğrenci Kredi Kartı Daha Avantajlı

Öğrencilik yaşayan herkes bilir, okurken nakit ayarlamak çok daha zordur. Okul masrafları, ek dersler, yaz okulları derken ne aileler harçlık yetiştirebilir ne de öğrenciler harçlıklarını masraflara yetiştirir. Bazen nakitte sıkıntı yaşamak o ayın ev kirasını geciktirmeye market alışverişi yapamamaya hatta bazen ulaşım araçlarını kullanamamaya kadar gidebilir. Çocuğunuzun nakit ihtiyaçlarında zor durumda kalmaması için bir çare düşünüyorsanız en iyi çözümü biz size söyleyelim. Öğrenciler için kredi kartları okuyan ve harçlık alan tüm öğrenicler için birebir. Hangi öğrenci kredi kartı daha avantajlı derseniz yazımızda bununla ilgili de bilgi vereceğiz.

Öğrenciler Nasıl Kredi Kartına Sahip Olabilir?

Herhangi bir gelir kaynağı olmayan öğrenciler kredi kartı çıkartırken, kredi çekerken normal bireylere oranla iki kat daha fazla düşünüyorlar. Gelir sahibi olmayan öğrencilerin bu tarz atılımlardan önce düşünmesi oldukça doğal. Peki kredi kartına sahip olmak istediğine karar veren öğrenci ne yapmalı? Bu noktada işlemler oldukça basit. Kredi kartı çıkartmak isteyen bir öğrenci kimlik belgesiyle birlikte bir bankaya başvurabilir. Bankalar gelir durumunuza ve isteğinize göre bir limit belirlemesi yaparlar. Öğrencilerin çok büyük limitlere ihtiyaç duymayacağımı düşünürsek düşük limitli kredi kartları bankalar tarafından oldukça kolay bir şekilde verilir. Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra kartınız adresinize gönderilir ve dilediğiniz gibi harcamaya balarsınız.

Öğrenci Kredi Kartı Limitleri

Kendiniz ya da üniversitede okuyan bir yakınınız için kredi kartı başvurusunda bulunmak istiyorsanız limitler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Öncelikle kart başvurularında herhangi bir kefil ya da gelir belgesi göstermeye gerek olmadığını belirtelim. Kredi kartı için başvuracak kişi kendi kimliğiyle bankaya giderek bu işlemi başlatabilir. Limitler kişinin geliri ve isteğine göre belirlenmekle birlikte öncelik olarak sizin isteğiniz baz alınır. Genelde bankalar 2018 yılında öğrenci kredi kartları için limitleri 1000 TL ile 20000 TL arasında tutmaktadır. Bu limitlere sahip bir kredi kartı edindiğinizde günlük hayatınız oldukça kolaylaşacak. Acil durumlar için ödeme yapmanız gerektiğinde yakınlarınızı arayıp para göndermelerini beklemek yerine sahip olduğunuz kredi kartıyla 10dakika içerisinde ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ayrıca size taksit imkanı da tanıyarak yüklü miktardaki alışverişlerinizi kolaylaştırıyor.

Öğrenciye Hangi Bankalar Kredi Kartı Verir?

Tabiki öğrenci kredi kartı başvurusu yaparken hangi bankayla anlaşacağınız da oldukça önemli. Hemen hemen her banka öğrencilere kredi kartı imkanı sunuyor ama hepsinin avantajları farklı. Kimisi borç ödemelerinde faiz oranını düşük tutarken, kimi öğrencilere kart aidatı ödetmiyor. Bu konuda farklı bankalarla görüşerek size avantajlı gelen hizmeti seçebilirsiniz. Bizde sizlere yararlı olması açısından kart aidatını düşük tutan, limit konusunda müşterilere sıkıntı yaşatmayan ve faiz oranları düşük olan bankaları kapsamlı bir şekilde araştırarak bir liste hazırladık. Araştırmalarımıza göre 2018 yılında en avantajlı öğrenci kredi kartı sunan bankalar şunlardır:

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Garanti Bankası
  • Halk Bankası

Leave A Reply

Your email address will not be published.