Harçlık Avans Nedir?

0

Öğrenciler için çok önemli olan harçlık avans nedir? Ziraat Bankası’nın uygulaması olarak karşımıza çıkan harçlık avans kimlere verilir? Daha harçlık avansın özellikleri nelerdir? Bu yazımızda sıralanan tüm soruların en net yanıtlarını bulacaksınız!

Harçlık Avans Nasıl Tanımlanır?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından sağlanan öğrenim kredisi için Ziraat Bankasının öğrencilere sunduğu Bankart Genç, içeriğinde yer alan avans hesabı, harçlık hesabı olarak tanımlanır. Harçlık avans nedir? Ziraat Bankasının öğrenim kredisi alan öğrenciler için oluşturduğu özel avans hesaba harçlık avansı ya da hesabı denir. Ziraat Bankart Genç’in limitinde var olan ve öğrencilere avans çekme olanağı sunan Harçlık Hesap, öğrencilere önemli kazanımları da sunuyor. Özel bir harçlık sistemi olarak tanımlanan Harçlık Hesap, öğrenciler için ayrıcalıklı fırsatlar sunuyor.

Harçlık Hesabı kullanarak nakit para çekmek mümkün olmasa da bu hesap sayesinde alışveriş yapabilirsiniz. Harçlık hesap için tanımlanan limit kadar alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik bu alışverişleri hesabınızda para olmasa da yapabilirsiniz. Harçlık hesabı KYK bünyesinde burs olan üniversite öğrencileri için tanımlanmış olan bir hesaptır. Üstelik hesabınızda para olmasa dahi bu hesabı kullanarak, 375 TL’ye kadar alışveriş de yapabilirsiniz. Üstelik yaptığınız alışverişlerde faiz de ödememiş olursunuz. Bununla birlikte Harçlık Hesabını kullanarak nakit para çekemezsiniz.

Harçlık Avans Nedir?

Harçlık Avans Kimlere Verilir?

KYK bünyesinden burs almakta olan üniversite öğrenciler için tanımlanan harçlık avans, hesapta para olmadan da alışveriş yapılmasını mümkün kılar. Bu doğrultuda harçlık avans kimlere verilir?

  • KYK’dan burs alan öğrenciler ( öğrenim kredisi )
  • 18 ile 26 yaş arasındaki lisans ve yüksek lisans ile doktora seviyesindeki öğrenciler

Harçlık avans hesabından yararlanabilmektedir. Her ne kadar nakit para çekilmesine olanak tanımasa da harçlık hesabın hesapta para olmadan da 375 Türk Lirası kadar alışveriş yapma olanağı sunuyor olması, öğrenciler için avantajlı bir durumdur. Bu noktada akıllara Harçlık Avans özellikleri nedir? Sorusu da gelmektedir.

Harçlık Avans Özellikleri Nedir?

 Öğrencilere herhangi bir faiz ödemeden alışveriş yapma olanağı sunan Harçlık Avans, öğrencilere ekstra alışveriş olanağı sunmaktadır. Ziraat Bankası Bankkart Genç’in ait olduğu vadesiz hesapta para olmaması durumunda da alışveriş olanağı sağlayan Harçlık Avans, beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Öğrenciler tarafından oldukça cazip bulunan Harçlık Avans özellikleri ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır:

  • Hesapta para olmadan da 375 Türk Lirası kadar alışveriş yapılmasına olanak tanır
  • KYK bünyesinde burs olan öğrenciler özel tanımlanmış olan bir avans hesabıdır
  • Harçlık hesabın ödemesi öğrenim kredisi yattığında otomatik olarak çekilmektedir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.