Hepsiburada Satışlarını Artırmanin Yolları, 10 Farklı Öneri

0

İnternet üzerinden satışlar her geçen gün daha fazla alıcı bulmakta. Dolayısı ile birçok işletme ve şahıs bu yolla para kazanmanın peşine düşmüş durumda. Hepsiburada, Trendyol, N11,Gittigidiyor gibi alışveriş siteleri üzerinden kendi satış mağazanızı oluşturabilmeniz mümkün olmakta. Bu yazımızda Hepsiburada satışlarını artırmanın yolları hakkında 10 farklı öneri paylaşacağız.

Hepsiburada Satışlarını Artırmanın Yolları

İnternetten Satış, herhangi bir iş modeli için çok önemlidir. Güçlü bir satış ekibi sonuçta büyük bir fark yaratabilir. Bu işlem şirketin geri kalanını görmezden gelmemiz gerektiği anlamına gelmez. Çünkü onlar da satışları artırabilir. Daha fazla satış sağlamak ve işletmenizin büyümesine yardımcı olmak için bazı fikirler vereceğiz (çoğu düşük maliyetli veya sıfır maliyetlidir).

Kendi Portföyünüzü Oluşturmak

Mevcut müşterileriniz, satışlarınızı artırmak istediğinizde bir ürün veya hizmet için size ödeme yapmaya istekli olduklarını gösterdiğinden, şirketinize güvendiklerini göstermek ilk önceliğiniz olmalıdır. Onlara hizmet ederek mükemmel bir iş çıkardıysanız, sizinle daha fazla iş yapmaya hazır olacaklardır.

Müşterilerinizle İlgilenin

Müşterilerinizin davranışlarına bağlı olarak, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi nasıl kullandıklarını ve bunlarla nasıl etkileşim kurduklarını öğrenebilirsiniz. Ürün ve/veya hizmetinizi geliştirmek için belirli bir özelliği büyük ölçüde tanımlayabilir, böylece onlara bir güncelleme sunabilirsiniz.

Buna benzer başka bir yaklaşım da kişiselleştirilmiş hizmet veya eğitim sağlamaktır. Bunu gerçekten bir üst satış olarak görmemelisiniz. Bunun yerine, müşterilinizle ilişkinizi genişletmeyi veya zenginleştirmeyi düşünün ve ne sunduğunuzu bildiklerinden emin olun.

hepsiburada satışlarını artırmanın 10 farklı yolu
hepsiburada satışlarını artırmanın 10 farklı yolu

Geri Bildirim İsteyin

Özellikle tavsiyeniz eksikse, onlara yardımcı olabileceğiniz belirli bir sorun olup olmadığını araştırın.

Mevcut müşterilerinize daha geniş bir hizmet yelpazesi sunabiliyorsanız, işiniz için daha da önemli olacaktır. Bu, daha fazla satış ve daha güçlü bir ilişki anlamına gelir.

Düzenli Promosyonlar Yürütün

Mevcut müşterilerinizi ödüllendirmenin ve satışları artırmanın harika bir yolu olduğundan satış ve pazarlama promosyonları yapın. Ayda bir, üç ayda bir veya size mantıklı gelen her şeyi yapabilirsiniz.

Müşterilerinizle bir promosyon ritmi oluşturduğunuzda, onları beklemeye başlayacaklardır. Gelecekte sizinle etkileşim kurmak için ne kadar beklerlerse o kadar daha iyidir. Ayrıca başkalarını promosyonlar hakkında önceden bilgilendirebilirler. Bu yönlendirmeler daha büyük bir müşteri tabanına yol açabilir.

Yeni Müşterilerle Satış Artırma

Hedef kitleniz sizin var olduğunuzu bildiğinden ve teklifler ürettiğinden, ancak henüz sayfanıza kaydolmadığından veya işletmenizle herhangi bir iletişim kurmadığından, kârlılığınızı artırmanın bir başka yolu da potansiyel müşterileri devamlı müşterilere dönüştürmeye odaklanmaktır.

Bir İçerik Denetimi Gerçekleştirin

Mevcut web sitesi türleri, mektuplara, broşürlere veya diğer satış malzemelerine göz atın. Avantajlardan çok özelliklere mi odaklanıyorsunuz? Bu nedenle, ürün veya hizmetinizin müşterilerinizin hayatlarını nasıl daha kolay, daha ucuz veya daha mutlu hale getirebileceğine dikkat edin.

Paketler veya Teklifler Oluşturun

Bazen sadece farklı bir yaklaşıma ihtiyaç duyarsınız. Bunu yapmanın bir yolu, hizmetleri tek bir pakette veya birden fazla ürünü tek bir pakette birleştirmenin yaratıcı yollarını bulmaktır.

Benzer ürünleri (e-kitap veya seminer koleksiyonu gibi) veya aynı konuyu (e-kitap, seminer, kontrol listesi ve uzman görüşmesi gibi) kapsayan farklı ürün türlerini birleştirebilirsiniz. Aynı şeyi servislerle de yapabilirsiniz.

Daha Fazla Öne Çıkın

Hepimiz (günde binlerce reklam mesajı) bombardımanı altındayız, bu yüzden fark edilmenin bir yolunu bulmalısınız. Bu, reklam için daha fazla bütçe ayırmanız anlamına gelmez. Bu genellikle kendinizi rakiplerinizden akıllıca farklılaştırmak anlamına gelir.

Satış Becerilerinizi Geliştirin

Reklam ve sosyal yardım, daha fazla potansiyel müşteri çekebilir ve onları soğuktan sıcağa çevirebilir. Ancak, dönüşüm zamanı geldiğinde, yine de müşterilerinize satış yapmanız gerekecektir.

Onları satın almaya hazır hale getirmek için tüm işi yaptınız, ancak bu işinizin bittiği anlamına gelmez. Sürecin son aşamalarında olası satışları kaybetmediğinizden emin olmak için satışın temellerini gözden geçirmek önemlidir.

Sosyal Ağlar Aracılığıyla Satış Arttırma

Sosyal medya platformları genişlemeye ve çoğalmaya devam ederken, kitlenize ulaşmak ve onları beslemek için yeni yollar sunuyorlar. Sonuçta, bu ağları kullanarak daha fazla satışa yol açabilirsiniz. Bu alanda özellikle fenomenlerle yani Influencerlar ile yapılan anlaşmalar da satış oranlarını ciddi derecedeartırabilmektedir. Dolayısı ile Instagram, TikTok gibi sosyal mecralardan anlaşmalar yaparak Hepsiburada satışlarınızı artırma imkanına sahip olabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.