Herkesin Kolaylıkla Başlayabileceği 12 İş Fikri, Güncel İş Fikirleri

0

Herkesin Kolaylıkla Başlayabileceği 12 İş Fikri önerilerimizi sizinle paylaşarak yeni iş kurmayı düşünenlere bir nebze faydalı olmayı amaçlıyoruz. Nedendir bilinmez ama bazı işler hep düşünülür nedense bir türlü harekete geçilemeden öyle akıllarda durur. Biraz gecikmeli de olsa hayal ettiklerinizi ertelememenizi tavsiye ediyoruz.

Herkesin Kolaylıkla Başlayabileceği 12 İş Fikri

Bir anlamda mutlu olmanın diğer bir yolu da çalışmaktır. Hatta en sevdiğiniz işi yapmaktan geçer. Evet, düşünsenize yıllardır hayal ettiğiniz ama bu iş çok zor olmaz bu iş dediğiniz işi başkaları yapıyor. Hem de sizin hayal ettiğiniz işte çok da başarılı oluyorlar. Peki, sizin için neden zor olsun, siz neden başarısız olacaksınız bu sorular ile boş yere hevesinizi kırmayın ve sizi korkutacak bu soruları kafanızdan atın.

Biraz pozitif düşünerek hayal ettiğimiz işleri nasıl gerçekleştirebiliriz? nasıl hayata geçirebiliriz? Bir düşünelim. Biz sizin için araştırma yaparak herkesin kolaylıkla başlayabileceği 12 iş fikri nelermiş şu şekilde sıraladık:

1.Düğün Organizatörlüğü

Pandamı döneminden normalleşmeye geçer geçmez malum beklemeye alınan düğünlerde patlamalar yaşandı. Bu sebeple en çok arananda düğünleri organize eden organizatörler oldu. Sizde düğün organizasyonu yapabilirsiniz. Ayrıca bu organizatörler evlenme teklifi veya arkadaşlık teklifi gibi organizasyonu da yapıyorlar. Organizatörlerin yaptığı diğer etkinlerden bazıları da şunlar:

 • Söz daveti organizasyonu
 • Nişan daveti organizasyonu
 • Düğün organizasyonu
 • Doğum günü organizasyonu
 • Hoş geldin Bebek organizasyonu
 • Parti organizasyonu

2.Organik Bebek Besinleri satmak

Son günlerde sosyal medyada en sık karşılaştığımız işlerden biriside organik bebek besinleri satışlarıdır. Bir yaşını dolduran ve katı gıdalarla beslenmeye yeni başlayan bebekler için organik ürünlerden yapılmış bebek besinleri bu günlerde herkesin kolaylıkla başlayabileceği 12 iş fikri arasında olan en cazip iş fikirlerinden birisidir. Organik bebek besinleri arasında satışa sunulanlar arasında olanlardan bazıları şunlardır:

 • Ev yapımı organik bebek tarhanası
 • Ev yapımı organik sebzeli bebek erişte çeşitleri
 • Bebek maması yapmak için ev yapımı organik öğütülmüş tahıl unları
 • Ev yapımı besin değeri yüksek bebek kurabiyeleri

3.Ev Yemekleri Dükkânı Açmak

İş fikirleri arasında size tavsiye edebileceğimiz diğer parlak iş fikride ev yemekleri yapan iş yeri açmaktır. Bu meslekte son günlerin popüler olan meslekleri arasında yer alıyor. Ev yemekleri yapan pek çok yer ayrıca özel sipariş alarak iş yapıyorlar. Ev yemekleri yapılan dükkânlar özel aldığı siparişler arasında bulunanlardan bazıları şunlardır:

 • Yaprak sarması
 • Ev baklavası
 • Poğaça çeşitleri
 • Kurabiyeler
 • Sebze yemekleri

4.Çiçekçi Dükkânı Açmak

Çiçekçi dükkânı açmak yaz kış sürekli satış yapabileceğiniz iş sektörlerinden birisidir. Bu iş olanağı da herkesin kolaylıkla başlayabileceği 12 iş fikri arasında bulunuyor. Çiçekçiler fraklı alanlar için çiçek satışı yaptıkları için çok kazanan meslekler arasında oluyor. Çiçekçilerin ayrıca verdiği hizmetler arasında şunlarda bulunuyor:

 • Düğün arabası süslemesini çiçekçiler yapıyor
 • Hoş geldin bebek odası süslemesini çiçekçiler yapıyor
 • Nişan ve düğün salonlarının süslemesini çiçekçiler yapıyor
 • Parti süslemelerini çiçekçiler yapıyor
 • İnternet satışı yaparak çiçekçiler eve teslim çiçek siparişi alarak da çiçekçilik hizmeti veriyorlar.

5.Su Bayiliği Açmak

Biliyorsunuz ki bazı nedenlerden dolayı pek çoğumuz artık evlerimizin çeşmelerinden su içmiyoruz. Bu nedenle devamlı olarak dışarıdan su bayilerinden su siparişi vererek evlerimize su alıyoruz. Bu sebeple özellikle büyük şehirlerde su bayiliği almak en mantıklı iş yeri açma yöntemidir. Ayrıca herkesin kolaylıkla başlayabileceği iş fikri olarak en az sermaye ve en hızlı iş kurma özelliği olan bir iş sektörüdür. Su bayiliği alarak iş kurmak için öncelikle ihtiyacınız olanlardan bazıları şunlardır:

 • Çevrenize sattığınız suyun markasını ve iletişim bilgilerinizi belirten broşürler yani el ilanları dağıtmanız gerekiyor
 • İlk başlangıç için en az bir motorlu kurya ihtiyacınız olacaktır
 • İlk başlangıç için ilgi çekebileceğiniz bir kampanya düzenlemeniz ilk satışlarınızı artmasına ve kendinizi çevrenize tanıtmanızı sağlayacaktır.

  editörlük yapmak
  editörlük yapmak

6.Editörlük Yapabilirsiniz

Editörlük diğer bir tabirle serbest yazarlık yapmak herkesin kolaylıkla başlayabileceği iş fikri olarak yapılması hem zevkli hem de kolay bir iş alanıdır. Editörlük yapacağınız iş alanları ve editörlük yapabilmeniz için gerekli olanlar şunlardır:

 • Editörlük yapabilmek için yazma becerinizin olması
 • Çeşitli işletmelere yazı yazabilirsiniz.
 • Blog gönderileri yazabilirsiniz
 • Makale yazabilirsiniz
 • Web sitesi haberleri yazabilirsiniz

7.Butik Pastacılık Atölyesi Açabilirsiniz

Sosyal medya kanallarında görmüşsünüzdür. Çeşitli figürler ile süslenmiş pastaları çok fazla sermaye gerektirmeyen hatta ufak bir atölyede çalışarak, bu iş alanı da size de çok para kazandıra bilirsiniz. Bu işi yapan butik pastacı iş yeri sahipleri şu gibi hizmetler vererek çok kazanıyorlar:

 • Özel doğum günü pasta siparişi alıyorlar
 • Düğün pastaları siparişi alıyorlar
 • Nişan pastası siparişi alıyorlar
 • Paketli kurabiye siparişleri alıyorlar
 • Ev hanımlarının altın günleri için pasta siparişi alıyorlar

8.Ev Hayvanı Bakıcılığı Yapabilirsiniz

Yaz aylarının başlaması ile tatil planları yapan pek çok kişinin en büyük derdi ev arkadaşlarını nereye kime emanet edecekleri oluyor. İşte sizde bu işi yaparak tatile giden kişilerin ev arkadaşlarını güvenle bırakacakları bir yer açarak para kazanabilirsiniz. Böyle bir iş yer açmak için öncelikle hayvanları sevmeniz gerekiyor.

evcil hayvan bakıcılığı
ev hayvanı bakıcılığı

9.Bisiklet Ve Elektrikli Çocuk Arabaları Kiralama

Herkesin kolaylıkla başlayabileceği iş fikri arasında en kolay olan iş bisiklet kiralama işidir. Bu işi yapan kişiler genelde sahil kenarları ve doğa parkı gibi yerlerde saatlik bisiklet kiralayarak para kazanıyorlar. Özellikle sahil beldelerinde kiralık bisikletlerin yanında birde elektrikli çocuk arabalarını da eklerseniz emin olun ki çok para kazanabilirsiniz.

10.Oto Kuaförü Açmak

Artık kendi arabamızı bile evimizin önüne park edemediğimiz şu günlerde çevremizde sayamayacağımız kadar çok araç bulunuyor. Peki, herkes kendi aracını kendisi mi yıkayıp temizliyor. Elbette ki hayır, herkes en az ayda bir kere aracını yıkatmaya götürüyor, hatta iç dış temizliği yaptırarak aracını temizletiyor.

İşte oto kuaförü de herkesin kolaylıkla başlayabileceği iş fikri arasında en çok iş garantisi olan bir iş alanı oluyor. Sizde oto kuaförü açarak açtığınız iş yeri için harcadığınız masrafı kısa zamanda telafi ederek çok para kazanmaya başlayabilirsiniz.

11.Uzaktan Ders Verme

Yaşadığımız covid19 virüsü biraz acı hatıralar bırakarak yavaş yavaş hayatımızdan çıkmaya hazırlanarak yok olmaya başladı. Anca bu virüsün bize verdiği en büyük yararı ise uzaktan eğitimi büyük küçük hepimize zorunlu olarak öğretmesi oldu. Bu virüs sayesinde uzaktan ders verme ve uzaktan eğitim yapmanın kolaylıklarını ve avantajlarını bizzat yaşayarak öğrenmiş olduk. Hazır uzaktan eğitim hayatımıza girmişken sizde bu fırsatı iş olanağına çevirerek kazanç sağlamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer her hangi bir konuda ders verebilecek konumda ve donanımda iseniz sakın bu fırsatı kaçırmayın hemen ilan vererek uzaktan ders vermeye başlayın.

online ders vermek
online ders vermek

12.Yazlık Bungalov Evler Kiralayın

İşte size en son olarak tavsiye edeceğimiz herkesin kolaylıkla başlayabileceği iş fikri arasında olan en güzel ve en tatlı iş fikri.

Her bir köşesi cennet olan ülkemizde eğer bir tatil beldesi ve ya bir köyünde yaşıyorsanız. Ve bu bölgedeki köy hayatını başkalarına da yaşatmak ve bu bölgede tatil yapma şansı vererek para kazanabilirsiniz. Bu işi yapmak için öncelikle 100 bin liraya mal edeceğiniz bir bungalov evi yaptırmak olacaktır. Böyle bir evde bir köyde tatil yapmak isteyecek pek çok müşteri bulacağınızdan emin olun.

Herkesin rahatlıkla yapabileceği ş fikirlerinden bahsettik. Bu 12 iş fikri dışında farklı iş fikirleri yok mu elbette ki var. Örneğin finans piyasaları pandemi döneminde bir çok yeni yatırımcı kazandı. Yatırımcılar çok güzel kazançlar elde etti. Bu nedenle son dönemde kripto para piyasası, forex ve borsaya olan ilgi giderek artmakta.  Ancak bu sektöre girecek olanların ciddi bir eğitim almaları gerekiyor.

Eğitim almayı düşünmeyenler demo hesaplar aracılığı ile işlem yaparak, piyasa dinamiklerini kavramları şart. Aksi takdirde para kazanmak için girilen bu piyasalarda tüm paranızı kaybetme riskiniz de var. Finans piyasaları hakkında daha ayrıntılı bilgilere https://fxekonomi.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.