Hostes Maaşı Ne Kadar? 2020 Güncel Hostes Maaşları

0

Hava yolu ulaşımının yurtiçi ve yurtdışı seferlerde sıkça kullanıldığı bir dönemde yaşıyoruz. Hava yolu ulaşımının sıkça tercih edilmesi ile birlikte insanlara yeni iş alanları da doğuyor. Hostes bunlardan birdir ve çok tercih edilen meslek gruplarındandır. 1 yıl deneyimi olan hosteslerin 2020 yılında 5 bin ile 6 bin Türk lirası arasında maaş aldıkları bilinmektedir. Ayrıca meslekte 5 yıllık tecrübesi olanların hostes maaşı ise 7 bin ile 8 bin Türk lirası arasında değişmektedir. Bu ücretler hava yolu şirketlerinin belirlediği ücretlendirme sistemine göre değişiklik göstermektedir.

Hosteslik hemen her zaman favori olan meslekler arasında yer almaktadır. Özellikle yükseklik korkusu bulunmayan insanlar için her zaman hostes olmak, önemli bir kariye hedefi olarak tanımlanmaktadır. Bununla birlikte hosteslik ülkemiz şartlarında yüksek maaşlı meslekler arasında yer almaktadır. Bu durum ise doğal olarak çok sayıda insanın hostes olmak için başvuru yapmasını mümkün kılmaktadır.

2020 Güncel Hostes Maaşları

Güncel hostes Maaşları hava yolu şirketleri arasında farklılık göstermektedir. Hostes Maaşları devlet veya özel sektörde çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Devlete ait Türk Hava Yolları Kurumunda hostesliğe başlayan bir kişinin aylığı 5 bin Türk lirası ila 10 bin Türk lirası arasında değişmektedir. Özel sektörde çalışan hostesler ise başlangıçta ortalama 3.500 Türk lirası ödemekte ve kıdem aldıkça maaşına zam yapılmaktadır.

2020 Hostes Maaşı Ne Kadar?

SunExpress firması yeni başlayanlara 4-5 bin Türk lirası, en az 5 yıl deneyimlilere 8-9 bin Türk Lirası olarak maaş ödemesi yapmaktadır. Anadolu Jet ve Atlasjet yeni başlayanlara 5 bin Türk lirası, en az 5 yıl deneyimi olanlara 7-8 bin Türk lirası kadar maaş ödemesi vermektedir. Ülkemizin en büyük özel havayolu firması olarak karşımıza çıkan Pegasus firması yeni başlayan hostesler için 3.500-4.500 Türk lirası ödeme yapmaktadır.

Hostes Maaşları Ne Kadar?

Yolcu uçaklarında seyahat eden yolcuların isteklerini yerine getirmek, ikram yapmak, yolcuların biniş ve inişini sağlamak, seyahatin huzurunu sağlamakla görevli olan hosteslerin maaşları çalıştıkları hava yolu şirketlerinin şirket politikaları göz önünde bulundurularak belirlenir. Bu maaşlar primler, uzun mesafe uçuşları ve ekstra mesai ücretleri eklenmeden belirlenmektedir. Ayrıca hostesler kıdem kazandıkça aylık maaşlarında da ciddi artışlar görülüyor.

2020 yılında uzmanlaşmış hosteslerin aylık 17 bin Türk lirası maaş aldığı biliniyor. Hosteslerin geçmiş iş deneyimleri, eğitim durumu, yabancı dil ve almış olduğu mesleki eğitimleri de alacağı maaşı etkilemektedir. Kadrolu olarak çalışan hostesler ise çalışma yıllarına göre maaş verilmektedir. Ayrıca hostesler maaşlarının dışında ücretsiz bilet, ücretsiz otelde konaklama, özel sağlık sigortası gibi ayrıcalıklardan faydalanabilme imkanına sahiptirler.

Leave A Reply

Your email address will not be published.