İnternet Bankacılığı İle Döviz Nasıl Alınır

0

İnternet Bankacılığı İle Döviz İşlemleri Nasıl Yapılır

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte internet artık hayatımızın her noktasında kendisine yer bulmuş durumda. Eskiden farklı yol ve yöntemlerle yaptığımız  işlemlerin büyük bir bölümünü artık internet üzerinden kolayca yapabilmekteyiz. İnternetin günlük hayatımızda sunduğu kolaylıkların başında da bankacılık işlemleri gelmektedir. Bankacılık işlemleri ile bankalar müşterilerine büyük kolaylıklar sunmaktadır. Bu noktada müşteriler bilgisayar aracılığı ile bankacılık işlemlerini yapabilmektedir. Ayrıca cep telefonu aracılığıyla da bankaların mobil şube uygulamalarından yararlanarak işlemlerini yapabilmekteler.

İnternet Üzerinden Döviz Almak

Döviz kurlarında son zamanlarda  gerçekleşen hızlı iniş ve çıkışlar yatırım yapmak isteyen kullanıcıların ilgisini bu alana kaydırmaktadır. İnternet bankacılığının bu denli yoğun kullanılmadığı zamanlarda yatırımcılar döviz alım ve satım işlemleri için sıklıkla döviz bürolarının kapısını aşındırmaktaydı. Bu durum zaman kaybına sebep olmakla beraber yatırımcıların yüksek makas değerleri ile döviz işlemleri yapmalarına sebep olmaktaydı. Ancak teknolojideki gelişmeler sayesinde artık bu işlemleri döviz bürolarına gitmeden de gerçekleştirmek mümkün hale geldi. İnternet bankacılığı döviz işlemleri artık çok daha kolay, hızlı ve daha az masraf ile yapılabilmektedir.

Döviz Bürosu Mu? İnternet Bankacılığı Mı?

Dövize yatırım yapmak isteyen kullanıcılar için en hızlı, kârlı ve kolay yöntem tartışmasız internet bankacılığıdır. Çünkü kullanıcılar istedikleri anda oturdukları yerden bankaların alış ve satış fiyatlarını karşılaştırmakta, döviz  kurlarındaki hareketlilik ile ilgili daha çabuk bilgi sahibi olabilmekte ve karşılaştırma yapabilmektedirler.  Bu karşılaştırma sonrasında  kendisi için en uygun koşulları sunan bankanın internet bankacılığı veya mobil şube uygulaması ile işlemini gerçekleştirebilmektedirler.

Mobil Şubeler ve İnternet Bankacılığı

Günümüzde artık bütün bankaların bilgisayar üzerinden internet bankacılığı ve cep telefonu üzerinden mobil şube hizmetleri bulunmaktadır. Yatırımcılar döviz alış-satış işlemleri için bu hizmetlerden istediğini kullanarak işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Burada kullanıcıların dikkat etmesi gereken, öncesinde internet bankacılığı işlemleri için onay vermiş olmaları gerektiğidir. İnternet bankacılığı için onay vermek için çalıştığınız bankanın herhangi bir şubesine giderek onay vermeniz gerekmektedir. Banka şubesinde internet bankacılığı kullanıcı sözleşmelerini imzaladıktan kısa bir süre sonra internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz. Cep telefonunuza yükleyeceğiniz mobil uygulamalar aracılığıyla bilgisayar başında oturmanıza gerek kalmadan da istediğiniz anda işlem yapabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Döviz Alış-Satış Arasındaki Makas Ne Kadar?

İnternet bankacılığı üzerinden döviz almanın en iyi yanlarından biri alış ve satış arasındaki düşük makas aralığıdır. İnternet bankacılığı ile yapılan işlemlerde, döviz bürolarındaki alış ve satış arasındaki makasın çok altında değerlerle işlem yapılabilmektedir. Bu makas bir çok bankada 1 kuruşun altında 0,6 – 0,8 kuruş aralığındadır. Makasın düşük olması yatırımcının çok daha çabuk kâra geçmesini sağlamaktadır.

Bankaların Döviz İşlemleri İçin Makas Değerleri

Genel olarak bankaların makas değerleri birbirine yakın olmakla beraber bazı bankalar yatırımcı için daha uygun fırsatlar sunmaktadır. Yatırımcının bu noktada  yapması gereken bankaların alış ve satış arasındaki değerlerine bakarak  kendisi için en uygun olan bankaya karar vermesidir.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.