İş Bankası Cep Anahtar Nedir? Cep Anahtar Oluşturma

0

Bankacılık işlemlerinin artık bir tık ötemizde olması sebebi ile güvenlik konusundada insanlar bazı endişeler duyabiliyor. Bu endişeli durumu atlatmak için bankalar kendi politikaları çerçevesinde bazı güvenlik önlemleri alarak müşterilerinin herhangi bir sorun durumunda haklarını korumayı amaçlıyorlar. İş Bankası cep anahtar sistemi de bankanın müşterisini güvenlik altına alması için kurulan sistemlerden biridir. Cep Anahtar sayesinden güvenlik konusunda adeta çığır açılmıştır bunun yanı sıra İşcep uygulamasına daha kolay ulaşım sağlanmıştır.

İş Bankası Cep Anahtar Nasıl Kullanılır?

Eğer akıllı telefon kullanıcısı iseniz İşcep mobil uygulamasını kullandığınızı düşünüyoruz. Android veya İos farketmezksizin cep anahtar talebinizi uygulama üzerinden oluşturarak işcep’in güvenlik hizmetlerinden kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. Cep Anahtar nasıl kullanılır sorusunun cevabı aslıdna çok basit, doğru kullanım durumlarında güvenlik konusunda size çok yardımcı olacaktır.

İos İşletim Sistemli Apple Marka Cihazlarda “Cep Anahtar” Kullanımı

Apple cihazlarda kullanılmakta olan uygulama marketi AppStore giriş yapmalısınız. Bunun ardından arama kısmına İşcep yazarak karşınıza çıkan uygulamayı indirmelisiniz. Bu şekilde uygulamaya giriş yaparak ana ekranda cep anahtar oluştur  adlı bölgeye tıklayarak sizden istenen işlemleri yapmanız ve bilgileri tek tek vermeniz gerekiyor.

Android İşletim Sistemli Telefonlarda “Cep  Anahtar” Kullanımı

Cep telefonunuzda bulunan uygulama markete yani Google Play Store’ye giriş yaparak buradan yine aynı şekilde İşcep uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirmek ve yüklemek işlemlerinin ardından uygulamanın ana ekranında bulunan bölümden aktivasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aktivasyon işlemi oldukça basit ve rahattır. Bir sonraki başlığımızda bu konu ile ilgili bilgiler vererek kullanım konusunda yabancılık çekmemenizi sağlayacağız.

Cep Anahtar Aktivasyon Nasıl Yapılır?

Uygulamayı kurma aşamasının ardından ana ekranda Cep Anahtar ile giriş bölümüne tıklamalısınız. Bu kısımda sizden istenen bilgileri doğru bir şekilde doldurarak cep anahtar oluşturma işlemini başarı ile tamamlayabilirsiniz. Bunun ardından cep anahtar aktivasyon nasıl yapılır sorusunun cevabını aramaya başlayacaksınız. Bu sorunun cevabı da oldukça kolaydır. Aktivasyon işlemlerinizi ticari/bireysel olarak iki seçenek üzerinden yapabilirsiniz. Hangi seçeneğe göre kullanıcı iseniz o seçeneği seçmelisiniz. Sizden istenen müşteri no ve şifre girişini yaparak cep anahtar aktivasyon işlemini tamamlayabilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.