İş Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır ?

0

İş Bankası müşterileri, İş Bankası iban sorgulama ve İş Bankası şube kodu öğrenme, İş Bankası hesap no öğrenme gibi birçok arama yapmaktadırlar. Bu kişiler, hem IBAN numarasını hem de şube kodunu bilmedikleri için nasıl öğreneceklerini merak ederler. Yazımız sayesinde İş Bank iban nasıl öğrenilir sorusuna yanıt vermiş olacağız. Ayrıca çok basit şekilde şube kodu ve hesap no öğrenme işleminden bahsedeceğiz.

İş Bankası IBAN Sorgulama

İş Bankası IBAN sorgulamak için http://isbank.com.tr/ adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Siteye giriş yaptıktan sonra arama kısmında IBAN hesaplama kelimelerini aratmanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkan sayfadan IBAN sorgulaması yapabilirsiniz. Bu sayfadan hem vadeli hem de vadesiz hesaplarınızın IBAN sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda şube kodu da bu sayfada bulunmaktadır. İş Bankası şube kodu öğrenme işlemini internet sitesinden gerçekleştirebileceğiniz gibi IBAN numaranıza bakarak ya da kartın üzerinde yazan hesap numarasından da gerçekleştirebilirsiniz.

türkiye-iş-bankası-hesap-no-ogrenme
türkiye-iş-bankası-hesap-no-ogrenme

İş Bankası kartınızın üzerinde 11 haneli banka hesap numarası bulunmaktadır. Bu 11 hanenin ilk 4 hanesi şube kodu, kalan 7 hane ise hesap numaranızdır.

İş Bankası Şube Kodu ve Hesap No Öğrenme

Yukarıda nasıl şube kodu ve hesap no öğrenebileceğinizden bahsettik. Bu yöntemlerden farklı olarak IBAN kullanarak da hesap numarası ve şube kodu öğrenebilirsiniz. İş Bankası hesap no öğrenme işlemi için IBAN’ı parçalarına ayırmamız gerekmektedir. IBAN, toplam  26 haneden oluşmaktadır. İlk 2 hane ülke kodunu temsil etmektedir. Daha sonra gelen 2 hane kontrol işlemi için kullanılmakta ve sonraki 5 hane banka kodunu ifade etmektedir. Arada tek haneli rezerv alan kodu bulunmaktadır. Sona kalan 16 hane ise, hesap numaranızı ifade etmektedir. Tüm bu yöntemler ile hem İş Bankası şube kodu öğrenme işlemini gerçekleştirebilir hem de hesap no öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.