İş Bankası Sanal Kart Oluşturma

0

İş Bankası tarafından sağlanan sanal kart hizmeti herhangi bir şekilde kredi kartına sahip olan müşterilerin yararlanması için uygulamaya konulmuştur. Eğer İş Bankasına ait Maximum Kredi Kart sahibi iseniz sanal kart hizmetinden çok kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Banka tarafından sunulan sanal kart hizmeti ile internet üzerinden yapacağınız alışverişler hem daha güvenli hemde sizler tarafından yönetilebilir hale gelmektedir. Mobil Uygulama, İnternet Şube ve Telefon Bankacılığı yolu ile oluşturduğunuz sanal kart tamamen kredi kartınız ile eşdeğer çalışacak herhangi bir şekilde elinize fiziksel olarak geçmeyecektir. Bu kartın limitini kendiniz belirleyecek ve istediğiniz zaman sıfırlayabileceksiniz. İş Bankasının sunmuş olduğu sanal kart hizmetinde sanal kart oluşturma ile ilgili herhangi bir sınır bulunmamaktadır.

İş Bankası Sanal Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yazımızın girişinde de bahsettiğimiz gibi İş Bankasından herhangi bir şekilde sanal kart hizmeti almak için bankaya ait bir kredi kartınız olması gerekiyor. Eğer bankadan kredi kartı başvurusu yapmak isterseniz bu işlemi Maximum Mobil ve İnternet üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet Şubesi ve Mobil Uygulama üzerinden sanal kart oluşturma işleminin nasıl yapılacağına dair bilgileri bu kısımda sizlere maddeler halinde vereceğiz.

  1. Sanal Kart oluşturma adımlarında yapmanız gereken ilk şey İşCep Uygulaması veya İnternet Şubeye başarılı bir şekilde giriş yapmaktır.
  2. Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menü yardımıyla burada bulunan Kartlarım > Sanal Kart > Başvuru adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.
  3. Bu adımı takip ettikten sonra sanal kartınızın hangi kart bağlı olması gerektiğinin seçimini gerçekleştirebilir ve ardından devam butonuna basabilirsiniz. Bu adımlarla birlikte sanal kart oluşturma adımlarını tamamlamış olacaksınız.
  4. Sanal kartınız anlık olarak onaylanacak ve kullanıma açılacaktır. Kullanıma açılmış olan sanal kartınızı yine aynı şekilde Kartlarım > Sanal Kart menüsünden takip edebilirsiniz.

Sanal Kart Limit Aktarımı Nasıl Yapılır?

Maximum Sanal Kart hizmetinden faydalanan kullanıcılar sanal kart oluşturma adımlarını tamamladıktan sonra sanal kart limit belirleme işleminin nasıl yapılacağına dair soru işaretleri ile karşılaşıyorlar. Bu soruna çözüm bulmak adına aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Maximum Mobil, İşCep ve İnternet Şube kanallarından herhangi birine giriş yaparak oluşturmuş olduğunuz sanal kartın olduğu bölüme giriş yapın.
  2. Bu bölümde sanal kartınız ile ilgili diğer işlemleri yapabileceğiniz “Diğer İşlemler” butonuna basın.
  3. Bu butonun içeriğinde “Limit Aktarma / Sıfırlama” seçeneğinin bulunduğu seçeneğe tıklayın.
  4. Son olarak buradan sanal kartınızın limitini belirleyin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.