İş Kurma Kredisi Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

İş Kurma Kredisi Nedir Nasıl Alınır?

Günümüzde birçok kişi iş kurmak istediklerinde maddi destek olması için bankaların veya devlet kurumlarının verdikleri iş kurma kredilerini kullanmaktadırlar. Özellikle maddi anlamda yeterli düzeyde olmayan kişiler için çok önemli olan bu hizmetler insanların hayallerine daha kısa zaman içinde ulaşabilmelerine olanak tanımaktadır.

Kimi zaman bankaların kimi zaman ise KOSGEB gibi resmi kurumların verdikleri bu kredilerin diğer kredilerden en önemli farkı alınan paraların başka bir amaç ile kullanılamamasıdır. Bu seçenekte alınan kredinin tamamı iş kurma işlemleri için kullanılmalı ve yapılan her harcama eksiksiz bir şekilde belgelenmelidir. Genellikle düşük faizler ve uygun ödeme koşulları ile verilmekte olan bu krediler tüm işletme sahipleri veya işletme sahibi olmak isteyen kişiler için mükemmel bir seçenek olarak görülmektedir.

İş Kurma Kredilerinin Önemli Kuralları

Bu konuda sadece banka değil aynı zamanda devlet kredilerini de değerlendirmekte olan insanlar yapacakları başvurularda öncelikle yapacakları iş yatırımı hakkında gerekli tüm bilgileri bankalara vermelidirler. Her bankanın iş kurma kredilerinde sunduğu koşullar farklı olabilmektedir. Bu sebeple bu olanakları değerlendirmek isteyen kişiler banka banka dolaşmalı ve kendilerine en uygun seçenekleri sunan bankalar ile çalışmalıdırlar.

Son yıllarda devletin resmi bir kurumu olan KOSGEB’de iş kurmak isteyen kişiler çok uygun koşullar ile kredi desteği vermektedir. Belli bir miktara kadar hibe olarak verilmekte olan bu krediler insanların iş yatırımlarını çok daha güvenli bir şekilde yapabilmelerine olanak tanımaktadır. İş kurmak isteyen kişiler verilen kredileri kullanmak isteyen kişiler öncelikle varsa işletmeleri hakkında gerekli bilgileri eğer yoksa kuracakları işletmenin faaliyet alanı, sermayesi, sahip olacağı varlıkları veya buna benzer bilgileri bir rapor halinde bankalara sunmalıdırlar.

Kimler İş Kurma Kredisi Alabilirler?

Bankalar tarafından yapılacak olan değerlendirme ile krediyi almaya uygun görülen kişiler kısa zaman içinde istedikleri krediyi alarak işlerini kurabilmektedirler. İş kurma kredileri ve koşulları hakkında tam anlamı ile araştırma yaparak her bankadan bilgi almak uzmanların en önemli önerilerinin başında gelmektedir ve bu sayede çok daha doğru adımlar atılabileceği belirtilmektedir.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.