Jacob Rothschild Kimdir?

0

Bir yatırım bankacısı ve Rothschid ailesinin bankacılık yapan üyerinden biridir. Yahudi politikalarını araştırma başkanıdır. 83 yaşındadır. Eşi Serena Dunn Rothschild. Jacob Rothschild kimdir diye sorarsanız İngiliz yatırım bankacısı ve ailenin bankacılık üyelerinden biridir.

Rothschild Ailesi

Kimse Rothschild ailesinin adını bile bilmez. Bu ailenin adı dergilerin düzenlediği yılın zenginleri veya Dünyanın en sosyete insanları arasında yer almaz. Bu ailenin tarihi 1590 yıllarına dayanmaktadır. Dünya bu yahudi ailesinin çok gizli ve farklı faaliyetleri sayesinde buralara gelmiştir. Kimse bu aile kadar gücü ve ekonomiyi elinde tutulacağına inanamaz. Çünkü bir ailenin böyle bir gücü nasıl elde ettiğini kimse anlayamaz. Bu aile başka aileler gibi çekirdek bir aile değil. En az 1000 kişilik bir aile. Bu ailenin her ferdi Dünya ekonomisi için faaliyet sürdürmek amacıyla farklı yerlere dağılmıştır. Dünyada olan tüm ekonomik gelişmeyi İsrail’in lehine çevirmek için çalışmaktadırlar. Ailenin geçmişi 16. yüzyıla dayanmaktadır. İngiliz Kraliyet saraylarında kralın yaverliğini yaparak ortaya çıktığı biliniyor. O zamanlar kralın ekonomik durumlarını, dış politikaya karşı tutumunu ve siyasi karalarını bu aile belirliyordu. Peki Jacob Rothschilk kimdir derseniz ailenin şimdiki torunudur.

Rothschild Ailesinin Serveti

Bu aile dünyanın en zengin ailesidir. Ekonomi konusunda oldukça köklü geçmişleri vardır. Bu ailenin geçmişi 16. yüzyıla dayanmaktadır. O zamanlar kralın yaverliğini yaparak önemli konularda atılan tüm adımları onlar belirledi. Ailenin şimdi gücünü sağlayanlardan birisi Mayer Amschel Rothschild’dir. Modern bankacılığın babası olarak anılır. Büyük toprak sahibi olan kişilere kredi vermekte onların gücüne güç katkı. Fakat onlar devletleri savaşa sokarak para kazanmayı hedefliyordu. İle tam anlamıyla zenginlik nedir onun tanım ı olarak biliniyor. Dünyanın en zengin ailesidir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.