Kadın Girişimcilere Destek Veren Bankalar

0

Kadın Girişimcilere Destek Veren Bankalar

Son zamanlarda girişimde bulunmak isteyen girişimcilerin sayısı oldukça artmış durumdadır. Bu durum ile birlikte kadınların her sektörde yer almasıyla kadınlara kredi veren bankalar işlem yapmaya başlamıştır. Kendi işini kurmak isteyen kadınlara bu desteği veren bankalar, kredi başvurusu almaya başlamıştır. Kadın girişimciler için kredi veren bu bankaların sayısı ise sınırlıdır. Bunların içerisinde en bilinen bankalar arasında Teb ve vakıf bankası yer almaktadır. Kadın girişimcilerce kredi veren bankalar, kendi iş yerini açmak isteyen veya kendi işini kurmak isteyenlere kredi vermektedir. Verdikleri bu kredi ile kadınları ticaret dünyasına kazandıran bankalarımız her geçen gün kredi oranını daha da artırmaktadır.

Kadın Girişimcilere Hangi Bankalar Kredi Verir?

  • Teb
  • Garanti Bankası
  • QNB Finansbank
  • Garanti bankası
  • İş bankası
  • Akbank
  • Ziraat bankası
  • Yapı kredi bankası
  • Deniz bank
  • Halk bankası

Tüm bu bankalarımız kadın girişimcilerimize destek sağlamakta ve kredi vermektedir. Teb, Akbank ve deniz bankında içerisinde bulunduğu bu bankalar kadınların girişimde bulunmasına büyük ölçüde yarar sağlamaktadır. Aynı zamanda ihtiyaçları durumunda finans yardımı da sağlayan bu bankalar 125 bin Türk lirasına kadar yardımda bulunabilmektedir. Kadınlara özel bu imkânı ise en başta teb bankası sağlamaktadır.

Vakıf Bank’tan Kadın Girişimcilere Özel Kredi  Desteği

Kadınların ticaret ve işletme işine girmelerini sağlayan vakıf bank ayrıca sektöre sarılmalarını da sağlamaktadır.  Kadınların girişimde bulunmasını sonuna kadar destekleyen vakıf bank, 84 aya varan vadelerle kredi verme imkânına sahiptir. Aynı zamanda düşük faiz oranları ile kadın girişimcilerin işlerini oldukça kolaylaştıran vakıf bank, özel kredi imkânı da sunmaktadır. Tabi tüm bu imkânlarından belirli şartlar vasıtasıyla yararlanılmaktadır. Örneğin, girişiminde bulunulan işte toplam 250’den az kişi çalıştırılmalıdır. Bununla birlikte yıllık cironun 50 milyondan az olması da gerekmektedir.

Garanti Bankası Altın Teminatlı Kredi İmkânı

Bayan girişimcilerin ticarete atılmalarına ve kendi işlerinin patronu olmalarına imkan sağlayan Garanti bankası verdiği kredi ve destekleri ile aynı zamanda altın teminatlı kredi fırsatını da sunmaktadır. Kadın girişimcilere kredi veren bankalar arasında bulunan Garanti bankası, altın teminatlı kredi de altın birikimi olanların altınlarını bankanın altın hesabına aktarmaktadır. Bunun gibi daha birçok imkânı kadınlara sağlayan garanti bankası, kadınlar için sunduğu kredilerin oranını daha da artırmaktadır. 60 aya varan vadelerle hem kredi oranını artıran hem de kadın girişimcilere kapılarını sonuna kadar açan garanti bankası, avantajlı kredi imkanı da sunmaktadır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.