Kart Aidatı Nasıl Geri Alınır

0

Kredi kartı aidatı nasıl geri alınır, banka kart aidatını iade etmezse neler yapılmalıdır.

Kredi kartlarını günümüzde artık hemen herkes kullanmaktadır. Hatta birçok kişi iki veya daha fazla kredi kartı kullanmakta.  Kredi kartlarının bu kadar yoğun kullanılmasında alışverişlerde kolaylık sağlaması, sürekli gelişmekte olan e-ticaret  sistemindeki ödemelerde öncelikli olarak tercih sebebi olması son derece etkilidir.  Bu avantajlarının yanı sıra alışverişlerde puan kazandırması da  müşterilerin yoğun ilgisini çeken artı yönleri arasındadır.

Fakat tüm avantajları yanında, yıllık alınan kart aidatları kullanıcıları üzmektedir. Kullanılan kartın türüne göre değişiklik göstermekte olan bu kart aidatlarının çoğu zaman bankalar iade etmemektedir. Kart aidatlarının yasal olup olmadığı ile ilgili çok fazla tartışma söz konusu ve kullanıcıların bu konuda kafası oldukça karışık halde.

Bu yazımızda, kullanmakta olduğunuz kredi kartı aidatının ilgili bankanızın müşteri hizmetleri arayarak geri alınabilmesine değineceğiz. Kart aidatı için bankanız müşteri hizmetlerini aradığınızda büyük olasılıkla ücretin aide edilemeyeceğini cevabını alacaksanız. Fakat kartınızla aylık düzenli harcamalar yapıyorsanız ve ödemelerinizi gününde yapıyorsanız, kart aidatını almanız kolaylaşacaktır. Düzenli kredi kartı harcaması yapan ve ödemelerini zamanında gerçekleştiren müşteriler bankalar için istenilen müşteri özellikleridir. Bu noktada kart aidatınızı geri almak için bankanızı aradığınızda hayır cevabı alsanız dahi, kartınızı iptal edeceğinizi söylediğiniz durumlarda size özel teklifler sunabilirler. Kart portföylerini kaybetmemek ve müşterilerini başka bankalara kaptırmamak için  bankalar isteğinize olumlu cevap verebilirler.  Bu durumlarda bankanız çoğu zaman kart aidatının tamamını iade edebilir veya kart aidatını kredi kartı puanı olarak kartınıza yansıtabilir. Bazı durumlarda kart aidatının tamamını vermeyip belli bir kısmını iade edebilirler. Sonuç olarak kart aidatını almak isteyen fakat mahkeme ve benzeri resmi süreçleri takip etmek istemeyen kullanıcıların bu yolla kart aidatlarını geri alma şansı var.

Leave A Reply

Your email address will not be published.