KOBİ kredisi nedir? Nasıl Kullanılır?

0

KOBİ kredisi nedir? Nasıl Kullanılır?

Kobi, küçük veya orta ölçekli işletme anlamına gelmektedir. Günümüzde pek çok işletme yeni kurulduğunda ya da finansal desteğe ihtiyacı olduğunda Kobi kredilerine yönelmektedir. Kobi kredileri, her zaman için işletmenin kalkınmasına ve büyümesine yönelik verilebilen bir yardımdır.  Kişiler ihtiyaç kredisini ve ticari krediyi çoğu zaman birbirine karıştırmaktadır. Burada en önemli nokta, ihtiyaçların belirlenmesi ve ona göre yol haritasının çizilmesidir.

Kobi kredileri sadece vergi levhasına sahip olan işletmeler için verilmektedir.  Ülkemiz de pek çok banka olmasından kaynaklı, firma sahipleri gelişi güzel Kobi kredisi talebinde bulunabilirler, ancak bazı bankalar tamamen kalkınma bankacılığı ismi ile de işletmelere öncelik vermekte ve diğer bankalara oranla daha cazip faiz oranları sunmaktadır.

Bu nedenle işletmeniz için krediye ihtiyacınız olduğunda bu bankalar hakkında detaylı bir araştırma yaparak ve ihtiyacınız olan miktarı göz önünde bulundurarak tercih yapmanız yararınıza olacaktır.

Kobi Kredisi Hangi Alanlarda Kullanılır?

İşletmelerin hepsi öncelikle küçük çaplı başlar ve zamanla büyümeye, ilerlemeye devam eder. Kobi kredisi desteği ile de ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, nakit,  personel, makina gibi sebepler ile de kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kobi kredisi sahibi olabilmek için banka ile görüşme sağlanarak, istenilen evrakları temin etmeniz gerekmektedir.

Daha sonraları sizin için düzenlenen faiz uygulamalarını inceleyebilir ve banka tarafından şirketinize limit tanımlama işlemi gerçekleştirilir. Bankalar işletmeniz için gerekli düzenlemeleri belirli aralıklarda yapmaktadır, bunun için ise sizlerden dönem sonu raporu istemektedir.

Bankalar firmalara finansal katkı sağlayabilmek adına Kobi kredisini oluşturmuştur. Şirketinizin kalkınması için size sunulan bu avantajları doğru şekilde değerlendirmeli ve faiz oranlarını dikkatlice incelemelisiniz.

  • Vergi levhası sahibi işletmeler kullanabilir
  • Yeni bir işletme kurmak amacı ile kullanılabilir
  • İşletmesini büyütmek isteyenler için kullanılabilir

Bireysel değil, ticari amaç güden bir kredi sistemi olmasından kaynaklı, finansal destek sunan bankalar, Kobi kredisi içinde uygun ödeme metotları geliştirmiştir. İşletme sahiplerine yönelik yapılan vadeler, faiz oranları ve ödeme planları ile şirketinizin ihtiyacı olan Kobi kredisini gerekli şartları yerine getirerek alabilirsiniz. Ticari faaliyetinizi ilerletebilmek için bankalardan teklif isteyin ve en makulüne karar kılarak, finansal desteğe sahip olun.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.