Konut Kredilerinde İndirim

0

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ile gayrimenkul sektöründe yeni bir kampanya başlıyor. 28 Ağustos 2018 tarihinde başlayıp 31 Ekim 2018 tarihinde sona erecek olan bu kampanyada konut kredileri %2 seviyelerinden %0.98 seviyelerine düşüyor. Ayrıca eldeki konut stoğunu eritebilmek ve  piyasayı canlandırabilmek amacıyla konut fiyatlarında yüzde 10 ile yüzde 20 arasında indirim yapılması planlanıyor.

Emlak Konut GYO ile Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ile İstanbul İnşaatçılar Derneği’nin (İNDER)  üyesi firmalar ve projeler kampanyaya dahil olacak.

Daha önce de 15 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında gayrimenkul sektörünün 3 çatı derneği KONUTDER, GYODER VE İNDER kamu bankaları desteği ile konut kredilerini 0.98’e indirmiş yüzde 20’ye varan indirimlerle konut satışı gerçekleştirilmişti. Söz konusu yeni kampanyada firmalar, bankaların desteği olmadan, kendi bünyelerinde 0.98 faiz oranı ve 120 aya varan vadelerle satış yapmayı planlıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.