Konut Kredisi Balon Ödeme Nedir? Nasıl Hesaplanır?

0

Konut Kredisi Balon Ödeme Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Ev ihtiyacınızı karşılamak için sunulan konut kredileri var. Konut kredisi balon ödeme şeklinde sunulan balon ödemeli kredilerin açıklaması yapılmıştır.

Konut Kredisi Balon Ödeme Hakkında

Bankaların sunmuş olduğu konut kredisi balon ödeme hakkında bilgiye değineceğiz. Balon ödemeli kredi, her ay ödeyeceğiniz kredi taksitlerinin toplu ödeme ile tüm borcunuzu kapatabileceğiniz şekilde oluşturulmuştur.

Belli bir faiz oranı ile almış olduğunuz kredi için ödeme yaparken, normal şartlar altındaki taksit miktarı bin lirayken, balon ödeme ile aylık olarak altı yüz lira olabilir, geri kalan ise diğer ayın taksitinde verilebilir.

Balon Ödemenin Diğer Kredilerden Farkı

Balon kredi ödemeleri diğer kredilerden çok daha farklı şekilde işler. Normal koşullarda almış olduğunuz kredinin aylık ödemelerinin eksiksiz şekilde yapılması gerekir. Ayrıca pek çok kredi seçeneği sabit faiz üzerinden verilmektedir.

  • Balon kredide vadelerde önemli miktarda avantaj olduğunu göreceksiniz.
  • Aylık ödemelerinizi kredi borcunuzdan kısmanız mümkün olacaktır.
  • Her ay düzenli olarak ödemeniz gereken kredilere göre kredi ödemelerinizi balon kredi ile kendinize göre ayarlama imkanınız olacaktır.

Yatırımı önemseyen, parasını kullanmasını bilen, piyasada parasını değerlendiren kişiler için balon kredinin son derece avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Balon kredi başvurusu yapmanız için pek çok bankadan faydalanabilirsiniz. Farklı bankaların bu şekilde ödeme imkanının olduğu krediler ile konut almanıza fırsat verdiğini görmüş olacaksınız.

Leave A Reply

Your email address will not be published.